Про актуальну у всі часи книгу говорили днями в Полтавській обласній бібліотеці

Тут зібралися поціновувачі творчості Івана Котляревського та його відомої у всьому світі «Енеїди». Вперше поема нашого земляка побачила світ у 1798 році в Петербурзі.

«Еней був парубок моторний, і хлопець хоч куди козак». Напевно, немає такої людини, яка б не чула цих слів. А для знавців української літератури поема Івана Котляревського «Енеїда» – досить цікаве явище. Адже вперше книга побачила світ без дозволу самого автора.

/Наталія Зінченко, доцент кафедри української літератури ПНПУ ім.В.Короленка

Відомо, що Котляревський був обурений тим, що без його відома вийшла книга. Але слід сказати, що завдяки Максиму Папурі книга з'явилася набагато раніше і про «Енеїду» дізнався весь світ/

Вперше «Енеїда» видана у 1798 році, потім – у 1808, теж без дозволу автора. І вже втретє у 1809 році видання було доповнене та підготовлене самим Іваном Котляревським. Поширення сатиричної поеми серед простого народу, вважають музейні працівники, здійснило епохальний вплив на подальший розвиток літератури.

/Валентина Скриль, ст. науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

І не дивлячись ні на Емський, ні на Валуєвський укази, все-таки до нашого часу українська література дала таких велетнів українського духу, як Шевченко, Коцюбинський, Українка, Грінченки/

Цікавляться «Енеїдою» і зараз. Учениця першого полтавського ліцею Богдана Юрченко вважає поему чудовим твором.

/Богдана Юрченко, відвідувачка бібліотеки

Я його люблю. Він чудово написаний. Там сатира, іронія. І дуже добре описана наша культура, козацькі жарти/

Захід, присвячений «Енеїді», провели в обласній бібліотеці. Тут всі поціновувачі поеми могли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою, яку підготували працівники читальні.

Стрічка новин