У Полтавській СШ №3 відбулася презентація видання «Історія навчальних закладів Полтави до 1917 року»

Його автор Сергій Бояренцев – колишній випускник цієї школи. Спочатку він планував створити книгу винятково про неї, утім, розпочавши роботу, знайшов багато інформації про інші навчальні заклади Полтави.

Два розділи, кілька сотень сторінок. Тут все про те, чим жила колишня перша чоловіча гімназія, хто у ній навчався, яким чином відбувався навчальний процес.

/Сергій Бояренцев, автор видання «Історія навчальних закладів Полтави до 1917 року»

Я за мету собі ставив розповісти саме про навчальний заклад, про колектив, про вчителів, хто що собою представляв. Ось це було моїм завданням/

Майже три роки напруженої роботи – і новеньке видання побачило світ. У цьому немало допоміг нинішній директор 3-ої Полтавської спеціалізованої школи Євгеній Романов. Саме він запропонував колишньому випускнику навчального закладу Сергієві Бояренцеву зайнятися дослідженням історії рідної школи. Останній залюбки погодився на цю пропозицію. Утім, вже приступивши до роботи над книгою, зіштовхнувся з тим, що довідкові видання містили досить незначну кількість інформації про першу чоловічу гімназію. За допомогою звернувся до полтавців.

/Сергій Бояренцев, автор видання «Історія навчальних закладів Полтави до 1917 року»

Звернувся до читачів мого сайту з проханням, хто чим може, документами, в електронному вигляді мені інформацію. Таким чином читачі мого сайту мені допомогли написати книгу. Вони видавали інформацію, де можна було знайти інформацію, зокрема в Росії/

Автор книги годинами просиджував в архіві Полтавської області, в обласній бібліотеці, навіть вирушив за інформацією до архівних установ Санкт-Петербурга та Москви. Зібравши необхідні відомості, Сергієві Бояренцеву вдалося створити видання не лише про 3-ю школу, а й про інші навчальні заклади Полтави дореволюційного періоду. Для сьогоднішніх учнів третьої школи ця книга - невичерпне джерело знань.

/Євгеній Романов, директор Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3

Патріотизм повинен починатися з любові до своєї рідної школи, потім - міста, а потім вже буде і країна. Тому ми потихеньку, з малого намагаємося прищепити учням це почуття патріотизму/

Видання «Історія навчальних закладів Полтави до 1917 року», переконаний директор закладу Євгеній Романов, стане в нагоді учням школи у навчальному процесі, а також на класних годинах.

Стрічка новин