5 грудня у світі відзначатимуть день волонтера

Волонтерство - добровільна неприбуткова діяльність, яка полягає в наданні допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. У світі загони добровольців, які займались добрими справами, з'явилися ще наприкінці 1950-х років, в Україні ж вони почали формуватися лише у 90-х. Нині на Полтавщині окрім учнівських та студентських волонтерських організацій існують ще й ветеранські. Підсумки своєї роботи за рік, що минає, ветерани-волонтери області підбивали на пленумі в обласній державній адміністрації.

Житель Зіньківського району Сергій Мурадян серйозно займається волонтерською діяльністю з 2010 року. Завдяки цій роботі, говорить, познайомився з багатьма людьми, навчився надавати першу медичну допомогу.

/Сергій Мурадян, займається волонтерською роботою

Я працював волонтером при школі, там нас навчили надавати першу медичну допомогу, діяти у непростих ситуаціях, цим ми і займаємось/

Нині волонтерські бригади створили у багатьох селах області. Добровольці, які мають транспорт, - на вагу золота. Вони можуть і до лікарні відвезти, і продукти стареньким та немічним доставити. Наразі учасники ветеранського волонтерського руху працюють за трьома напрямками: пенсіонер-пенсіонеру, пенсіонер - дітям та молоді, а також - діти і молодь - пенсіонерам.

/Віра Чазова, керівник обласного волонтерського центру «Пенсіонер»

Держава не взмозі всім вчасно надавати допомогу, всіх обігріти, про всіх подбати, на варті цього стоять наші волонтери, у нас їх в області майже 12 тисяч, маю на увазі літніх людей/

За даними соціологів, говорить Віра Чазова, через 10 років в Україні проживатиме вже 35% літніх людей від загальної кількості населення. Багато з них, як відомо, потребують сторонньої допомоги, волонтери часто - їх найперші помічники. Зазвичай ветеранські і молодіжні волонтерські організації співпрацюють, влаштовують спільні акції. Це, переконаний заступник голови облдержадміністрації Валерій Пархоменко, підростаючому поколінню лише на користь.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату - заступник голови Полтавської ОДА

В суспільстві повинно бути взаєморозуміння, коли втручається політика, це призводить до дисгармонії. Молодь не має життєвого досвіду, а у ветеранів його забагато/

Кількість добровільних помічників на Полтавщині поступово збільшується. Вони безоплатно працюють у притулках для дітей, школах-інтернатах і будинках престарілих, доглядають хворих і допомагають стареньким поратися по господарству.

Стрічка новин