В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського відкрилася виставка витинанок Тетяни Ваценко

Майстриня – в когорті тих, хто потроху починає відроджувати дещо призабутий вид народного мистецтва. Експозицію складають багатоколірні витинанки української тематики.

Чудовий світ витинанок Тетяна Ваценко відкрила для себе 3 роки тому. І хоча з самого дитинства мала потяг до образотворчого мистецтва, вирішила спробувати себе ще й у цьому напрямку народної творчості. Виставка в обласній бібліотеці стала вже другою за останні півтора року. Для цієї експозиції мисткиня виготовила половину нових робіт.

/Тетяна Ваценко, авторка виставки витинанок

У цьому році я вже представила багатоколірні - 3-4-колірні роботи. Виявляється, це не так і легко. Коли дивишся на папір, який перед тобою у рулоні, думаєш, що він повинен ідеально підійти, а коли воно вже вирізане, бачиш, що ні, не те, потрібно щось інше шукати/

Звичайно, ці пошуки потрібного орнаменту, матеріалу забирають дуже багато часу. Утім мисткиня не шкодує про це. Говорить: коли працює над черговою витинанкою, з головою поринає у творчий процес.

/Тетяна Ваценко, авторка виставки витинанок

Я робила ось цю роботу про глиняний посуд у знахарстві, і така сама там далі є, то, щоб оздобити дріб'язком, елементиками, в мене пішло 5 годин. Я з десяти до 3 ночі працювала на єдиному подиху, а потім глянула - 3 година, пора вкладаться спати/

Пані Тетяна - одна з небагатьох на Полтавщині, хто займається цим видом народної творчості.

/Алла Маркар'ян, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва

Тішить те, що у нас з'являється призабутий вид мистецтва. У нас, я як голова кажу, 4 витинанкаря у Полтаві/

Крім Тетяни Ваценко, витинанкову Полтавщину представляють Дмитро Король, Ольга та Євген Пілюгіни. Євген Іванович теж завітав на відкриття виставки своєї колеги. Він відзначає: за три роки, які він знайомий із Тетяною Ваценко, народна майстриня помітно виросла у професійному плані.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості

Вона береться вже за більш глибші теми, роботи в неї стали більш колірні, краще працює з орнаментикою полтавською, краще розробляє людські образи, глибокі теми: Трипільська культура, дерево життя/

Тетяна Ваценко обіцяє: у подальшому вдосконалюватиме свої здібності, головне, що напрямок, у якому необхідно працювати, вона собі вже задала.

Стрічка новин