Всі медичні заклади зобов'язані раз на рік проводити повірку чи контроль параметрів усього наявного у них обладнання

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/XYAT-mrxgNSVJ

У нашому регіоні цю перевірку на точність здійснюють фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія». Скільки медичного обладнання у цьому році надійшло для повірки та який відсоток із цих приладів потребував негайного ремонту, – у нашому наступному матеріалі.

Про необхідність постійно стежити за точністю апаратури, яка використовується в медичних закладах, говорити не доводиться, адже від неї напряму залежить правильність лікування, а отже – здоров'я і життя пацієнтів.

/Анна Іванців, інженер з метрології 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Знаючи ці проблеми, держава на законодавчому рівні врегулювала це питання. Є Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність», згідно з яким засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у галузі медицини, проходять щорічну повірку/

Найчастіше для повірки до державного підприємства «Полтавастандартметрологія» надходять вимірювачі артеріального тиску та електрокардіографи. Їхнє тестування займає близько кількох годин. По закінченню цього часу можна сміливо робити висновки про придатність медичних приладів.

А це вже повірка інших засобів медичної апаратури.

Аби визначити точність вимірювання тонометрів, на еталоні виставляють значення діастолічного і систолічного тиску. Потім показники обох приладів порівнюють. Враховуючи те, що у медичних закладах постійно оновляється матеріально-технічна база, підприємство «Полтавастандартметрологія» поповнює й арсенал свого повірочного обладнання.

/Анна Іванців, інженер з метрології 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

За останні роки закуплені еталони для повірки пульсоксиметрів, для повірки моніторів пацієнтів, вимірювання артеріального тиску. Також у 2013 році закуплено високоточну тестову легеню і аналізатор витрати газу, які застосовуються про повірці спірографів, штучної вентиляції легенів/

У цьому році державне підприємство вже здійснило повірку 3 тисяч одиниць медичної техніки. 9% від їхньої загальної кількості за висновками фахівців потребували невідкладного ремонту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію