Сьогодні – Всесвітній день дитини

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Fcdy8PNCgPB4g

Саме цього дня у 1989 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Міжнародний документ підписали 195 країн світу, зробила це у 1991-му і Україна. У Полтаві ця дата зібрала за «круглим столом» представників служб, які опікуються неповнолітніми. Говорили про звичайне дитяче щастя: влаштування сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї, створення умов для їхнього розвитку.

Маленьких українців, які з різних причин не мають батьків, влаштовують у прийомні родини. На Полтавщині у 32 дитячих будинках сімейного типу та 154 прийомних сім'ях виховується понад 440 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Найбільше - у Зіньківському, Полтавському, Семенівському, Кременчуцькому та Пирятинському районах.

/Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА

В цьому році створили 7 дитячих будинків сімейного типу та 20 прийомних сімей, до них влаштували понад 50 дітей, ще 54 дитини усиновили, загалом, близько 300 дітей охопили сімейними формами виховання/

Нині усиновлення очікують 800 маленьких полтавців. Більш ніж половині з них вже тимчасово знайшли батьків. Останніх, до речі, держава намагається усіляко підтримувати.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату - заступник голови Полтавської ОДА

На дитину до року сім'я отримує матеріальну допомогу - 1896 грн, на дітей віком 6-18 років - 2468 грн. Одержують батьки, які беруть дитину у родину, і матеріальну винагороду - 35% від суми допомоги на дитину, це десь 846 грн./

Якщо батьки, які усиновили дитину, не працюють, відрахування до пенсійного фонду все-одно здійснюються, зауважив Валерій Пархоменко. 340 діток нині виховуються в інтернатних закладах області, вони теж мріють про родину. Саме через нестачу любові та уваги рідних неповнолітні часто порушують закон і не завжди це діти з малозабезпечених, неблагополучних родин, говорять працівники міліції.

/Жанна Ахіджанян, начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Полтавській області

Кримінальна міліція у справах дітей перейшла з каральних методів на профілактичні, ми стали більше працювати з дітьми, вивчаємо їхні таланти, супроводжуємо їх/

Нині у полі зору обласного центру соціальних служб перебуває 21 тисяча сімей, у яких зростає 42 тисячі дітей. Вже зараз 19 родин готові взяти на виховання неповнолітніх, які потребують батьківської любові. Вони пройшли відповідне навчання та підготували необхідний пакет документів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію