Традиційна тема в період вступної кампанії – корупція у закладах освіти

У цьому році вже порушено кілька кримінальних справ за фактом хабарництва у полтавських вузах, говорили сьогодні на засіданні прес-клубу.

Хабарі для українців – звичне явище ледь не в кожній галузі: наша країн в рейтингу найбільш корумпованоих країн світу традиційно серед лідерів. А у період вступної кампанії так само традиційно активізується хабарництво у закладах освіти. А між тим, це – дуже складний вид злочину, зазначають правоохоронці, бо його досить важко виявити. У цьому році за фактом хабарництва вже порушено кілька кримінальних справ. В тому числі, і відносно доцента кафедри економіки університету споживчої кооперації. Він отримав 350 гривень хабаря від студента цього ж вузу за успішну здачу іспиту.

Більшість справ про хабарництво, в тому числі – і у закладах освіти – в судах розглядаються довго, по кілька разів переносяться, зазначають правоохоронці. Крім того, щоб порушити справу за фактом хабарництва, потрібно дотриматися цілого ряду вимог прокуратури до подібних справ, а вони сьогодні дуже важкі.

У вузах для боротьби з корупцією вигадають власні методи. Інститут економіки і права, наприклад, для цього створив спеціальну раду, розповідає декан юридичного факультету вузу Лілія Токарєва. А також запровадив телефон довіри. Крім того, серед студентів інституту періодично проводяться анкетування на тему хабарів. Поки що це – найдієвіші заходи для боротьби з цим явищем.

Стрічка новин