Не менше 70% дітей повинні бути забезпечені позашкільною освітою

Таке завдання поставив Президент України Віктор Янукович. На Полтавщині позашкільні заклади відвідує більше 10 тисяч неповнолітніх, а це – 73% від загальної кількості. Про розширення мережі гуртків, секцій та музичних шкіл йшлося на прес-конференції начальника управління культури облдержадміністрації Геннадія Фасія.

Згідно з Указом Президента, 2013-й в Україні оголосили роком дитячої творчості. Виконуючи завдання глави держави, у регіонах відроджують мережу позашкільних дитячих закладів. Підтримка юних талантів, зауважив начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, – це інвестиції у майбутнє. Одна із задач – забезпечити позашкільною освітою 70% дітей, на Полтавщині різноманітні гуртки та секції відвідує 73% неповнолітніх.

/Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

Я думаю, тут не врахували дітей, які відвідують школи естетичного виховання, а це - майже 9%. А ще у нас 1,5 тисячі гуртків, які існують при клубах та інших закладах, там навчається ще близько 17 тисяч дітей/

Кожного року, наголосив Геннадій Фасій, кількість маленьких полтавців, які беруть участь у фестивалях та конкурсах Всеукраїнського й міжнародного рівнів, зростає. Діти виборюють призові місця, а це свідчить про гарну викладацьку школу, самовідданість вчителів, ентузіазму яких можна позаздрити.

/Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

Методичний кабінет навчальних закладів Міністерства культури тільки в цьому році провів 30 заходів, від «Юного віртуозу» до «Срібного черевичка», усі ці фестивалі у нас легальні/

Коштів на відкриття нових позашкільних закладів, зокрема музичних шкіл, не завжди вистачає, замість них облаштовують окремі класи, де й займаються учні. Цього року в області вже відкрили понад 30 гуртків різного профілю. У сільській місцевості такі вони – на вагу золота, як і педагоги-організатори. Для останніх, говорить Геннадій Фасій, готові створювати усі умови, забезпечувати житлом, якби тільки залишалися працювати у селі.

Стрічка новин