В Україні дискримінація за національною ознакою забороняється й карається законом

У нашій державі живуть представники понад 100 націй. Найчисельнішими з них є росіяни, євреї, білоруси, молдавани, болгари, поляки, угорці, румуни, греки, татари, вірмени та цигани. На Полтавщині існує чимало центрів, товариств, земляцтв і об'єднань різних національних меншин. Днями їх представники взяли участь у нараді, яку провів керівник апарату-заступник голови облдержадміністрації Валерій Пархоменко.

Обов'язок держави - створювати належні умови для розвитку усіх національних мов і культур. Громадянам України кожної національності гарантується право сповідувати свою релігію, використовувати національну символіку, відзначати свята свого народу. На території Полтавщини представники національних меншин створили десятки земляцтв та об'єднань, в області до їхньої думки прислухаються, створюють комфортні умови для навчання, розвитку творчих здібностей.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату - заступник голови Полтавської ОДА

Сьогодні є доручення Президента - налагодити толерантне відношення і розбудувати громадянське суспільство. А це можливо тоді, коли є порузуміння з усіма громадськими і релігійними організаціями/

У 2001 році населення області становило 1 мільйон 603 тисячі осіб, близько 200 тисяч із них, говорить Валерій Пархоменко, - представники етнічних поселень. На Полтавщині проживає близько 100 національностей, серед яких - росіяни, євреї, білоруси, молдавани, болгари, поляки, угорці, румуни, греки, татари, вірмени, цигани та грузини. Останніх на Полтавщині - майже 1,5 тисячі.

/Рамаз Заркуа, голова грузинської діаспори «Георгія»

Хочеться, щоб краще вирішувались національні питання, щоб більше спрямовували коштів на різні заходи. Скоро ми відзначатимемо 45 років музею Давида Гурамішвілі. Ми вас усіх запрошуємо/

Польська діаспора на Полтавщині не чисельна. У складі спілки шанувальників польської культури - понад 80 осіб. Це не лише поляки, а й полтавці, які бажають вивчати польську мову, історію, культуру. Міська рада виділила приміщення для роботи організації, на базі якої працюють спілка художників та ансамбль «Соколики».

/Олена Андрієвська, голова спілки шанувальників польської культури «Полонія»

Не вистачає, як завжди, коштів на костюми для нашого ансамблю. А так нас підтримує консульство, Міністерство закордонних справ, ми існуємо завдяки їх підтримці/

У складі багатьох земляцтв та об'єднань, які існують на території області, чимало українців, предки яких були пов'язані з різними етносами, не обов'язково кровно. На території Полтавщини немає проявів таких явищ, як ксенофобія чи расизм, наголосив Валерій Пархоменко, адже дітей ще зі шкільних лав навчають поважати інші народи.

Стрічка новин