Де краще навчатися, працювати та жити – в Україні чи за кордоном?

Відповідь на це запитання шукали учні політехнічного ліцею в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Тут провели відкритий діалог з елементами тренінгу «Вікно у світ. Молодь Полтавщини – погляд у майбутнє». Яким чином полтавці можуть побачити іноземний досвід життя і праці, та чи є у них бажання виїхати за кордон – дивіться далі.

Майбутній електромеханік з обслуговування електрообчислювальних машин Андрій Ворона говорить: не проти працювати за кордоном, і там він би спробував себе в іншому амплуа.

/Андрій Ворона, учень Полтавського політехнічного ліцею

За кордоном у нас більше можливостей. У нас Америку називають «країна великих можливостей» і я, власне кажучи, хотів би взяти цю можливість на себе/

Євген Янкевич, один з ведучих діалогу-тренінгу в бібліотеці для юнацтва, бачив досвід Америки та Європи. Говорить, там і законодавство краще виконується, і суспільство більш упорядковане. Але йому в Україні краще.

/Євген Янкевич, куратор тренінгу

Мені б хотілося за допомогою таких зустрічей переконати молодь працювати над саморозвитком. Щоб вони побачили світ та всі позитивні моменти і впроваджували їх у нас, щоб в Україні було краще, ніж за кордоном/

Найбільш поширені міжнародний досвід і співробітництво у полтавських вишах, розповідають в обласному відділі у справах сім'ї, молоді та спорту.

/Юлія Северин, заступник начальника відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

Є обміни практичний - коли молода людина може поїхати за кордон по практиці. І є наукові обміни, коли молода людина має змогу взяти участь у міжнародних конференціях, що проводяться за кордоном/

Так побачити світ можна або за кошти вузів, абор за рахунок приймаючої сторони, говорить Юлія Северин. Крім того, аби молодь була соціально активною, їх максимально залучають до волонтерської діяльності. Про все це учням політехнічного ліцею розповідали в обласній бібліотеці для юнацтва.

/Наталія Рисенко, завідуюча відділом соціокультурної роботи Обласної бібліотеки для юнацтва

Ми повинні якомога більше давати можливостей нашим читачам, щоб був вибір того, що для них краще, корисніше нині/

Хоча декого зі слухачів переконувати залишатися працювати в Україні не було необхідності.

/Владислава Книш, учениця Полтавського політехнічного ліцею

Залишитися хотіла б тут, в Україні. Навіть в Полтаві. Тут звичніше: свої люди, своя мова/

Стрічка новин