Питання ж, з якого віку дітям краще йти до школи, обговорюють вже досить тривалий час

Комфортність у середніх навчальних закладах для малечі напрямУ залежить від психологічних та фізіологічних особливостей кожної дитини.

Нині перед батьками постає дилема: відправити своїх дітей до школи з 6-ти чи з 7-ми років. Сприяють ранньому вступу до середніх навчальних закладів і нові шкільні програми, розраховані на 12-річну систему освіти. Та психологія і фізіологія дитини організовані так, що один рік в її житті багато значить, пояснює дитячий психіатр Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру Ірина Борисенкова.

Семирічні діти зазвичай готові до колективної творчості, маючи уже сформований інтелект і психіку. Для них не є проблемою відірватися від батьків, адже почувають себе фактично частиною соціуму. Діти шести років цього не мають.

Велике значення у готовності підростаючого покоління навчатися у школі відіграють й батьки, говорить пані Ірина.

Спеціалісти наголошують: шестирічні діти з міцною нервовою системою у школі почуваються досить легко та комфортно. Якщо ж першокласник схильний до швидкої втомлюваності чи астенії - в майбутньому у нього виробиться почуття невпевненості в собі. Як результат - таким дітям дуже важко в колективі. Відтак, самі батьки визначають психологічну готовність малечі до дорослого життя.

Стрічка новин