У дитсадочку «Калинка» впроваджують методику ізотерапії

Дитяча душа – зернинка від Бога. Вона приходить в цей світ дорослішати й мудрішати, і найважливіше завдання сучасного педагога, а надто – у дошкільних закладах – заохотити й підтримати дитину, розкрити її талант і дати вільно квітнути стихії творчості. Нові мистецькі навички наша знімальна група опановувала в дитячому садочку №58 «Калинка».

Нині вони малюють будиночки фарбами, а в майбутті їх уява подарує нам унікальну естетику нової Полтави. Робити дитячий світ барвистим і захопливим - неймовірно важливе завдання педагога саме в роки дошкільної освіти, коли формується понятійний апарат дитини, її таланти, і найголовніше - її віра у власні сили. Вражають творчі заняття з найменшими полтавцями. Їх ще не стримують жодні межі й канони, а дбайливий вихователь тільки пропонує методи й засоби, а дітки малюють свій власний світ, і виходить він у них набагато цікавішим за наше складне сьогодення.

/Ганна Ївженко, вихователь групи «Соняшник» дошкільного навчального закладу №58 «Калинка»

Коли відбувається на склі процес експериментування, змішання фарб, тоді виявляються нові образи, саме ті, які глибоко всередині дитини заховані./

Галина Ївженко розповіла, що не всі дітки легко опановують малювання - панікують і бояться зіпсувати чистий аркуш. А скло - зовсім інша справа - його легко стерти й почати процес заново. Тендітні пальчики цілком успішно замінюють пензлі - ними так весело малювати траву й сонце, небо й сніг. Дітки сприймають свою творчість, як занурення в казку - творять майже динамічну анімацію - сюжетну й барвисту.

/Бліци

Едгар: яблуко, сонце, птахи, небо.

Лєра: Ми все робимо самі собою, малюємо, хто що хоче.

Аня: Яблуко намалювала, дерева, зайця, і ще намалювала сонечко.

Марійка: Я намалювала небо, сонце, травичку, йожика/

Порадившись з батьками, Галина Ївженко вирішила запровадити в роботі з дітьми форму ізотерапії - малюнки на склі. Дідусь Ігоря, одного з дітей, виготовив мольберт, у якому замість дерев’яного полотна скло. Батьки закупили фарби, і розпочалася творча робота. Дітям найбільше подобається те, що малювати можна з обох сторін скла. Малюнок створюють одразу декілька дітей, їм цікаво працювати разом.

/Ганна Ївженко, вихователь групи «Соняшник» дошкільного навчального закладу №58 «Калинка»

Цей метод малювання на склі, ці заняття ізотерапією, які ми проводимо в дитячому садочку, дозволяють дітям більше розкритися/

Дітей приваблює цей вид мистецтва своєю незвичайністю, чарівністю. Вони отримують від цього величезне задоволення. У цьому й є покликання педагога - навчити дитину бачити світ кольоровим і не боятися додавати свої барви до власного сьогодення.

Крістіна Брігіда

Стрічка новин