Соціально уразливих полтавців безкоштовно навчатимуть швейній, столярній і зварювальній справам

Спочатку бездомним та людям, які звільнились із місць позбавлення волі, у Полтаві надавали тимчасовий дах над головою, годували. Потім – допомагали у відновленні документів та працевлаштуванні, пізніше – отримали право на деякий час реєструвати клієнтів у центрі адаптації. Нині ж відкрили навчально-виробничий центр, де створюватимуть робочі місця для соціально уразливих груп. Усе це – справа рук працівників благодійної асоціації «Світло надії», яким допомагали місцеві органи влади та представники німецької неурядової організації.

Якщо згуртувати в одному місці не зовсім успішних людей, певен виконавчий директор благодійної асоціації «Світло надії» Максим Демченко, їм можна лише зашкодити. Надати тимчасовий дах над головою – ще не значить повернути до нормального життя. Не маючи професії та роботи, бездомні і громадяни, які звільнилися із місць позбавлення волі, часто знову порушують закон. Щоб змінити ситуацію, по вулиці Сапіго, 3 у Полтаві відкрили навчально-виробничий центр. Тут соціально уразливих полтавців безкоштовно навчатимуть столярній, швейній та зварювальній справам.

/Максим Демченко, виконавчий директор БА «Світло надії»

Це для людей, які опинились у складних життєвих ситуаціях і не мають доступу до звичайного ринку праці. Таким людям потрібен місток між колишнім життям і суспільством. Такий місток ми спробуємо зробити тут/

Ідея відкрити такий центр з'явилася у представників благодійної асоціації рік тому. Вже навесні пощастило отримати приміщення площею у понад 500 квадратних метрів. Його Полтавська міська рада надала в оренду на пільгових умовах, допомогло місто і коштами для організації оплачуваних громадських робіт. Сприяв працевлаштуванню соціально уразливих груп і обласний центр зайнятості.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Тут і держава, і місцева влада, і громадські організації – «Світло надії», прийшли на допомогу цим людям, знайшли приміщення/

На громадських роботах були задіяні й клієнти центру адаптації, вони відремонтували приміщення, у якому облаштували виробничі цехи. Обладнання для останніх придбала неурядова німецька організація.

/Аніта Якобсоне, регіональний директор організації «Німецьке об'єднання народних університетів»

Є такий профіль в освіті дорослих – освіта у місцях позбавлення волі. Ми цю модель відпрацьовуємо тут, на Полтавщині. Думаю, у майбутньому ми лише зміцнимо цю співпрацю/

На базі навчально-виробничого центру засуджені та адміністративно-покарані особи відпрацьовуватимуть безоплатні громадські роботи.

/Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби в Полтавській області

Співпраця у нас буде не на папері, а на ділі. Люди знатимуть, чому вони сюди прийшли. Відпрацюють тут, бо ж повинність якась була, їх покарали законом/

Нещодавно відкриття навчально-виробничого центру було мрією, нині – це реальність. На черзі – поява кризового центру для жінок. Приміщення для нього вже отримали. Заклад працюватиме по вулиці Монастирській, 32 А.

Стрічка новин