Українці найчастіше серед європейців помирають від серцево-судинних захворювань

Подібну статистику щодо цих хвороб вже не перший рік наводять медики. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від паління, фізична активність та контроль артеріального тиску – це все допомагає зберегти своє здоров'я, радять вітчизняні фахівці. Втім полтавські лікарі пропонують свої методи профілактики – це специфічні обстеження та операції, що тривають буквально 15 хвилин. Що таке інтервенційна радіологія та кому із полтавців вона може врятувати життя – дивіться далі.

До цього року його ніколи не турбувало серце. 43-річний Іван Кочубей з Лубен встигав на двох роботах практично без вихідних. Допомогою у такому ритмі чоловікові були цигарки. Але одного серпневого ранку все змінилося.

/Іван Кочубей, пережив інфаркт

Збирався на роботу. Зранку. Здавило в грудях. Викликали швидку - знайшли інфаркт передньої стінки/

Ось вже три місяці, як він не палить, і навіть не виникає такого бажання, зізнається пацієнт. Після лікування його направили до Полтави. Нині Іван Олександрович в обласній лікарні. Тут його обстежили, а дві судини, що були звужені, стентували. Операцію провели минулої п'ятниці.

/Іван Кочубей, пережив інфаркт

Десь хвилин 15-20. Це не дуже важка операція, на мою думку. Думав, це важче і страшніше. Я можу пройти 1,5 кілометри без зупинки в середньому темпі і без змін тиску/

Про те, що серцево-судинні захворюваня, - чи не найбільше лихо українців, наголошує і завідуючий відділенням інтервенційної радіології обласної лікарні.

/Руслан Сакевич, завідуючий відділенням інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні

Інфаркт міокарда - це серйозне захворювання. Смертність від нього за умови консервативного лікування складає 20%. А якщо проводити інтервенційні методи, тобто, зробити стентування таким пацієнтам, - смертність не перевищить 5%/

Перші операції у цьому відділенні, що працює 4 роки, проводили з імплантації ось таких кардіостимуляторів. А нині тут як пацієнти з ішемічною хворобою серця, порушенням ритму, захворюванням сонних артерій, так і жінки із гінекологічними хворобами. Новітня апаратура допомагає робити по 1900 операцій на рік, половина з яких - на серці. Щодня на дві операційні припадає не менше 10 втручань.

/Руслан Сакевич, завідуючий відділенням інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні

Наші операції міні-інвазивні. Ми здійснюємо все не з розрізами, а проколом: це пункції стегнових артерій, променевих. Міні-інвазивні операції у нас проходять без загального обезболювання, під місцевої анастезією/

У планах тут операції з більш дороговартісних імплантацій, що потребують і більш складного керування. Але для того, щоб полтавцям були доступні сучасні медичні послуги, медики чекають на створення лікарняних ліжок, щоб цілодобово спостерігати за пацієнтами.

Стрічка новин