У першу неділю листопада в Україні своє свято готуються відзначити соціальні працівники

З 1990 року у першу неділю листопада в Україні відзначають День працівників соціальної сфери. Нині у цій галузі працює близько 8 тисяч мешканців області. Це вони надають послуги людям з обмеженими фізичними можливостями, ветеранам війни, багатодітним і малозабезпеченим сім'ям, а також дітям. З професійним святом соціальних працівників Полтавщини вітали в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

Із 170 тисяч соціальних працівників України близько 8 тисяч надають послуги на Полтавщині. 580 із них – в обласному центрі зайнятості, який обслуговує понад 100 тисяч людей на рік.

/Катерина Клавдієва, директор Потавського обласного центру зайнятості

Ми сьогодні реалізуємо головне право людини – право на труд. Обсяги працевлаштування у порівнянні з минулим роком зросли. Ми маємо досягнення в напрямку реалізації громадських робіт. Направили на навчання 10 тисяч людей, 700 осіб вже отримали ваучери. Це особи старші 45 років, які підвищують свою конкурентноспроможність/

Соціальні працівники Полтавщини обслуговують людей не лише в територіальних центрах, а й вдома.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Люди щодня надають допомогу тим, хто цього потребує. Це свята робота, а люди працюють в режимі самопожертви/

Нині в області реалізують низку програм, завдання яких – підтримка малозахищених верств населення. Одна із них – комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями. Цього року на потреби цієї категорії з обласного бюджету спрямували 8 мільйонів грн. Фінансуються з обласної казни і 14 інтернатних закладів, від роботи яких залежить доля 2 мільйонів 200 людей.

/Іван Момот, голова Полтавської ОР

Це теж наша зона відповідальності, ми все робимо для того, щоб люди себе там почували комфортно. Цього року спрямували понад 10 мільйонів на покращення матеріально-технічної бази цих закладів/

І хоча День працівників соціальної сфери відзначають в Україні у першу неділю листопада, винуватців свята традиційно вітають напередодні. От і сьогодні кращим представникам професії вручили грамоти, нагрудні знаки та грошові винагороди.

Стрічка новин