За позовами прокурорів Полтавщини суди розглядають справи про відшкодування державі майже 120 тисяч гривень

Такі збитки завдані порушниками закону у сфері раціонального використання та охорони надр України. Найчастіше несанкціоновано добувають прісні води, глину та пісок.

Стан законності у сфері надрокористування та наглядової діяльності із цих питань обговорювали на розширеному засідання колегії прокуратури області. Проведені прокурорами перевірки виявили систематичні порушення закону в цій галузі, в тому числі – відсутність дієвого контролю за використанням та охороною надр, веденням робіт з геологічного вивчення надр під час розробки та використання з боку органів державного контролю.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Вжиті ними заходи здебільшого не є ефективними та не сприяють раціональному надрокористуванню. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування самоусунилися від виконання своїх повноважень у сфері надрокористування. Ними не вживаються заходи щодо припинення незаконного видобутку корисних копалин, не завжди інформують про такі факти контролюючі та правоохоронні органи/

Не виконують свої обов'язки, розповідають у прокуратурі, і компетентні служби. В першу це стосується Держгірпромнагляду та Державної екологічної інспекції.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

Серед основних недоліків в роботі органів контролю слід відмітити відсутність інформаційного забезпечення щодо стану законності відповідній сфері, внаслідок чого планування їх роботи не відповідає наявним проблемам і не призводить до впливу до порушення закону/

Один із яскравих прикладів недотримання нормативів при використанні надр, продовжує Дмитро Таран, - аварія у серпні цього року на газовій свердловині у Гадяцькому районі. Взагалі ж прокурорами Полтавщини розпочато 5 кримінальних проваджень та розглянуто 43 документи прокурорського реагування. За позовами прокурорів судами розглядаються справи про відшкодування майже 120 тисяч гривень.

Стрічка новин