Полтаву, як вони її бачать, показали вихованці Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко

Дитячі роботи відповідної тематики напередодні чергової річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників не випадково експонували в обласному госпіталі для інвалідів війни. Крім цього ветерани зможуть ще і ознайомитися з документальними свідченнями тих подій.

Пані Марії вже 82 роки. За своє життя жінка побачила багато лиха. Але ніщо, говорить, не зрівняється з роками війни. Тому, розглядаючи світлини того періоду, розповідають ветерани, ще раз можна повернутися у минуле.

/Марія Бубнова, ветеран ВВв

Особливо ці воєнні гарно зроблені. І спасибі їм, що вони воювали, що вони захищали нас, що ми залишилися живі/

/Григорій Молодов, ветеран ВВв

21 червня я вже починав бігти відступати з солдатами. Це велике значення. Мало хто знає таку історію. В мене батько військовий. І 21 червня нас вже німецькі літаки з Польщі вже бомбили. 21 червня/

Напередодні 69-ї річниці визволення України вихованці Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко для ветеранів презентували експозицію малюнків. На роботах – пам'ятки архітектури Полтави. Крім цього, більше 30 документальних фото у рамках виставки надані Віктором Матосовим. Фотограф розповідає: ці світлини зробили різні воєнні фотокореспонденти.

/Віктор Матосов, голова Полтавської обласної оргацізації Національної спілки фотохудожників України

Петро Савич Кекало - це наш земляк, замредактор «Зорі Полтавщини». Я при житті робив серію фотографій з його плівок. Вони були забиті, сірі. Проявляли плівку, брали воду з калюжі, фільтрували і проявляли фотографії/

Фотографії разом з дитячими малюнками впродовж тижня будуть експонуватися в обласному госпіталі для інвалідів війни. Подібні виставки, говорять медики, тільки пришвидшують процес одужання.

/Сергій Голубєв, начальник Полтавського обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни

Емоційний фон для лікування тієї низки захворювань, які є у ветеранів, дуже велике значення має. І на позитивному емоційному фоні всі їх хвороби лікуються значно швидше/

Держава теж не забуває своїх героїв, говорять посадовці. Завдяки підписанню відповідних законів учасники бойових дій та інваліди І групи отримали певні пільги протягом цього року.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Це суттєво дало поліпшити пенсійне забезпечення, надання пільг, в тому числі 100% оплата житлово-комунального послуг/

Виставка «Україна очима дітей» триватиме упродовж тижня.

Стрічка новин