Решетилівські килими та вишивка прославляли Полтавщину на Днях України у Великобританії

У Туманному Альбіоні гідно оцінили килимарські роботи митця з Полтавщини. Заслужений майстер народної творчості Євген Пілюгін нещодавно повернувся із Лондона, де проходили дні України у Великобританії. Вишиванки, килими, вовняні іграшки від творчої родини Пілюгіних не залишили байдужими нікого. Своїми враженнями від поїздки Євген Пілюгін поділився з полтавцями на зустрічі у Галереї мистецтв.

Улітку цього року Євген Пілюгін презентував роботи своєї великої творчої родини на фестивалі «Країна мрій». Його організатори, розповідає митець, були просто вражені кількістю представлених витворів народного мистецтва.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості

Це були вишиванки моєї дружини, біла вишивка, це дуже великі, триметрові рушники, сорочки, блузи. Роботи доньок Наталки та Ольги - це килими квіткові, решетилівські, килими орнаментальні/

А вже у жовтні з усім цим багатством пан Євген вирушив до Туманного Альбіону. У середині осені там влаштували Дні України у Великобританії. Протягом трьох діб їхні учасники знайомили англійців з українською культурою, звичаями та традиціями. Доки, розповідає Євген Пілюгін, на сцені виступали фольклорні колективи, біля неї на майданчику спорудили кілька павільйонів, де усі охочі могли побачити зразки української народної творчості. Вовняні килими викликали у відвідувачів найбільшу цікавість, адже у Великобританії здавна займаються розведенням овець саме задля отримання вовни.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості

В Англії дуже багато овець. Коли ми їхали від аеропорту Гетвіг, десь 60 км до Лондона, – дуже багато овець. Вівці усі такі товсті, тому що багато вовни, гарна порода, там багато робиться сукна, виробів із вовни/

Решетилівськими килимами та вишивкою цікавилися як представники української діаспори у Великобританії, так і корінні англійці.

Стрічка новин