Вечір чуттєвої та філософської поезії влаштувала у Галереї мистецтв харківська поетеса Елеонора Булгакова

Її вірші для тих, кому від трьох до ста років. І в кожному з них – особисті спогади, емоції, життєві історії. Більшість їх поетеса написала лише після виходу на пенсію. Що спонукало її до відкриття так званого «другого дихання», знають наші журналісти.

У житті Елеонори Булгакової було різне: дитинство на окупованій території, труднощі повоєнного часу, важка праця на будівництві електростанції, а потім до пенсії – робота енергетика. Цих історій вистачить не на одну книгу. Елеонора Булгакова свої переживання та спогади втілює у поетичній формі. Хоча вперше спробувала писати ще у школі, більш наполегливо зайнялася цим після виходу на пенсію. Тоді, розповідає, вже з'явилися онуки, які стали її головними натхненниками.

/Елеонора Булгакова, поетеса

Вони ж інколи щось таке скажуть, що потрібно терміново записувати, тому що з роками, з десятиліттями це - такі шедеври. Це таке задоволення від спілкування навіть із цим зошитом. Ось у мене зараз онук працює на телебаченні обласному харківському, а був час, коли у нього світобачення було от такого зросту, от такого/

Саме у той час Елеонора Булгакова почала писати для дітей. Веселі, легкі для запам'ятовування віршики і такі, що допомагають усунути дефекти мовлення, тепер складають до десятка її збірок.

Проте лише дитячою поезією пані Елеонора свою творчість не обмежує. Однією з головних книг у її житті стала збірка «Діалог з Омаром Хайямом». З'явилася вона за якихось сім днів. Тоді, пригадує Елеонора Булгакова, коли вона готувалася до свого чергового ювілею та стала замислювалася над віком, на всі свої питання вона знайшла відповіді у творах Хайяма.

/Елеонора Булгакова, поетеса

Мені наснилося, що я йому печу коржики. І після цього, коли я повернулася до збірки рубаят, з мене просто полилося: його рубаї - моя відповідь, його рубаї - моя відповідь/

Елеонора Булгакова - жвава та енергійна - не бажає говорити про свій вік. Говорить: у неї ще багато планів та різноманітних ідей, втілити які вона прагне не в одній новій збірці.

Стрічка новин