На творчому вечорі молодої поетеси Ірини Жук звучали її нові та вже відомі загалу вірші

Збільшенню накладів друкованої продукції сприяє поповнення літераторських кіл молодими авторами. Одна з таких, полтавська поетеса Ірина Жук, цього дня в обласній бібліотеці зустрілася із прихильниками своєї творчості. Як народжуються її поезії, знає Крістіна Брігіда.

Свій перший вірш Ірина Жук написала у тринадцятирічному віці. З цього все почалося. Тоді, розповідає поетеса, здебільшого пробувала свої сили у віршах про кохання. Потім вже були інші теми: Україна, краса природи, родина. Знайти натхнення для нової поезії, говорить Ірина, не важко, достатньо лиши уважніше озирнутися навколо себе.

/Ірина Жук, поетеса

Вірш народжується тоді, коли не сподіваєшся на це, коли йдеш по місту, дивишся на якусь картину, спостерігаєш, приходиш додому і одразу вірш на папері лягає/

Скільки поезій нині у її творчому доробку, поетеса сказати не може. Пише від душі та женеться в першу чергу не за їхньою кількістю, а за якістю матеріалу. Говорить: її вірші значно відрізняються від творів сучасних українських поетів.

/Ірина Жук, поетеса

Сучасна поезія для мого сприйняття, вона досить важко пишеться, вона у такому тоні, досить експресіоністичному, а в мене вона більш земна і приземлена, спеціально для людей і народу/

Високий поетичний рівень творів Ірини Жук вже встигли оцінити на малій батьківщині поетеси, Зіньківщині. Там її поезіями не просто зачитуються, а й на їх основі школярі створюють наукові розвідки.

/Ганна Литовець-Гайдаш, голова літературно-мистецького об'єднання Зіньківщини «Свічадо»

Вражає глибина її думки, вражає глибина почуття, які вона висловлює у своїх творах. Вірші не можна назвати потягом до авангарду і чогось нового, але вони написані у такій традиції, вони витримані у чіткому розмірі/

Красивими й такими, що легко вчаться, вірші Ірини вважає її донька Валерія. Для цього творчого вечора восьмирічна дівчинка вивчила нову поезію мами.

У своїй творчій скарбничці Ірина Жук має вже дві збірки. Третя - під робочою назвою «Білим по білому» - нині знаходиться у друці.

Стрічка новин