До 2006 року в Полтаві працював спецприймальник-розподільник для осіб без постійного місця проживання

Після затримання таких громадян приводили до належного вигляду, перевіряли на наявність захворювань. Вони перебували у приймальнику близько місяця. Після закриття закладу особи без постійного місця проживання опинилися без тимчасового притулку. Правоохоронці постійно затримують таких осіб, втім, уже наступного дня вони знову повертаються на вокзали, ринки та до покинутих будівель.

Дитяча лікарня поблизу Південного вокзалу не працює кілька років, але безлюдною її не назвеш. На стінах залишилися малюнки. Труби та батареї, очевидно, здали на металобрухт. Нині - це місце ночівлі осіб без постійного місця проживання. Але до ночі тут порожньо. Поблизу баків для сміття - жінка солідних років. Тут же і працює разом з чоловіком, сортуючи відходи. Інколи їздять додому, живуть у Полтавському районі.

Один з чоловіків, якого затримав наряд батальйону патрульної служби, спілкується залюбки.

Говорить, має 25 років стажу роботи. Нині хоче, аби влада була справедливою. Леонід живе на вокзалі ось вже 14 років. Полтавець, але паспорта не має, стверджує, що документ поцупили. Опинився тут після сварки з дружиною.

Осіб без постійного місця проживання правоохоронці затримують майже щодня. Згідно з чинним законодавством, осіб, що проживають без паспорта чи без реєстрації, попереджають або штрафують.

Стрічка новин