ДАІ закликає пішоходів бути уважними у темну пору доби
З приходом осені та настання ранньої темноти частішають випадки дорожньо-транспортих пригод за участю пішоходів. В цих аваріях, говорять фахівці, винні як водії, так і самі пішоходи. Яких елементарних правил слід дотримуватися, аби не опинитися під колесами автівок, дізнавалися наші журналісти.
Пішохід - одна із найвразливіших категорій учасників дорожнього руху. Тому з приходом осені, особливо, коли спостерігається мінлива погода, говорять працівники Державтоінспекції, водіям необхідно пам'ятати прості правила руху.
/Валерій Таран, заступник начальника ВДАІ ПМУ УМВС України в Полтавській області
При під'їзді до пішоходного переходу, до перехресть, вибирати швидкісний режим з урахуванням погодних умов/
Самі ж пішоходи розповідають: переходячи дорогу, не завжди керуються правилами дорожнього руху.
/Бліци
- Ну буває, буває. Не завжди ж є пішоходні переходи. Але надаю перевагу їм, звичайно
- Буває, всяке буває. Ну в основному на переході
- Стараюся
- На а як же! Я ще жити хочу
- Ні, спішу. Недисциплінована
- Обов'язково, тільки там. Більше ніде/
У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні виділити себе, а за можливості – мати на одязі світлоповертальні елементи. Адже у світлі фар, наголошує Валерій Таран, водій не завжди може помітити пішохода.
/Валерій Таран, заступник начальника ВДАІ ПМУ УМВС України в Полтавській області
Прохання до пішоходів, які виходять на вулицю і йдуть містом, прохання, щоб на одязі були елементи світлоповертаючі. Особливо це хотілось би, щоб батьки такі світлоповертаючі елементи вішали на одяг своїх дітей/
Лише за 9 місяців цього року у Полтаві за участю пішоходів сталося 63 дорожньо-транспортні пригоди, в яких травмувалося 68 осіб та 4 загинуло. З вини ж самих пішоходів відбулося 29 аварій, тоді як у минулому році їх було лише 16.