Затуринським очисним спорудам виповнилося 40 років

З нагоди свята на підприємстві влаштували урочисті збори, на яких зустрілося кілька поколінь його працівників. Яку історію пройшли Затуринські очисні за ці роки, дивіться у наступному сюжеті.

Вони обслуговують майже пів-Полтави, їхня потужність складає 30 тисяч метрів кубічних на добу. Мова йде про Затуринські очисні споруди, які у жовтні цього року святкують свій 40-літній ювілей. У далекому 73-ому році вони почали функціонувати з повністю автоматизованим обладнанням.

/Євген Гудименко, перший начальник Затуринських очисних споруд

У ніч на запуск очисних споруд були задіяні 60 машин асенізаційних для того, щоб перевезти активний мул. Біологічна очистка - це передусім використання активного мулу. А активного мулу тут бути не могло, тому його потрібно було завозити з інших очисних споруд/

Тоді, продовжує перший очільник Затуринських очисних споруд, вони представляли собою майже ідеальну систему очистки стічних вод.

/Євген Гудименко, перший начальник Затуринських очисних споруд

Дуже гарний проект, передбачено буквально все, починаючи від спорудження решіток, де було все заавтоматизовано, де затримувалися великі об'єми, вся практично автоматика працювала повністю/

І сьогодні ступінь очистки на Затуринських очисних спорудах відповідає усім показникам якості очистки стічних вод. Впроваджена комплексна програма підвищення енергоефективності систем теплопостачання об'єктів Полтавського водоканалу і використання нетрадиційних джерел енергії та вторинних енергоносіїв. Успішно функціонує унікальна система утилізації тепла каналізаційних стоків для опалення та гарячого водопостачання очисних споруд з використанням теплових насосів.

/Іван Мистюк, начальник служби водовідведення КП «Полтававодоканал»

Протягом 40 років не було жодного разу нарікань, що не дотримано технології, що забруднюється навколишнє середовище, тобто очисні споруди працюють потужно, працюють нормально до цього дня/

Багато в чому, говорять на підприємстві, заслуга його такої злагодженої та безперебійної роботи у дружньому колективі. І святкового дня колишні і теперішні робітники зібралися разом.

/Людмила Сидоренко, заступник генерального директора КП «Полтававодоканал»

Сьогодні у нас на свято запрошені наші керівники, також запрошені гості - працівники, які працювали з 73-ого року на очисних, які засновували/

І яке ж свято без подарунків! Від адміністрації комунального підприємства «Полтававодоканал» працівники Затуринських очисних споруд отримали новенький автобус.

Стрічка новин