І в автобусах, і в тролейбусах вони з'являються в найбільш неочікуваний момент

Контролери громадського транспорту постійно спостерігають за виконанням пасажирами свого основного в транспорті обов'язку. Як працюють контролери у полтавських тролейбусах - дізнавалися наші журналісти.

/Юлія Іващенко, журналіст

Заходячи в громадський транспорт, кожен пасажир зобов'язаний сплатити за свій проїзд. У відповідь кондуктор повинен дати квиток, який необхідно зберегти до кінця мандрівки. Адже на маршруті може працювати контроль/

Саме цією справою вже протягом багатьох років займається Оксана Миколаївна Козуб. Жінка працює контролером громадського транспорту в комунальному підприємстві «Полтаваелектроавтотранс».

Щоразу, заходячи до тролейбусу, розповідає контролер, за роки служби виробився стабільний алгоритм роботи.

/Оксана Козуб, контролер громадського транспорту

Заходимо в салон, перевіряємо пасажирів, квиточки перевіряємо, пенсійні посвідчення, службові/

Крім квитків або ж нотаріально завірених посвідчень, пишеться у правилах для пасажирів, необхідно пам'ятати і про перевезення багажу у громадському транспорті.

/Андрій Руденко, начальник Служби руху КП «Полтаваелектроавтотранс»

При користуванні пільгами на проїзд посвідчення не дає права на перевезення багажу безкоштовно. Тому за перевезення багажу потрібно сплачувати/

Під час проїзду у тролейбусах чи автобусах, розповідають фахівці, пасажири вигадують різноманітні відмовки з приводу відсутності квитка чи пільгового посвідчення. Або ж втратив, або віддав мамі, тату, друзям або ж забув вдома. Чи просто не може знайти.

Трапляються в громадському транспорті і такі випадки, розповідає контролер, коли пасажири відмовляються виконувати свої обов'язки.

В такому разі контролер зобов'язаний пред'явити посвідчення, яке засвідчує його особу. Без нього, говорить пані Оксана, на контроль – ні ногою. Взагалі ж за час перевірки можна як виявити декількох «зайців» одразу, так і не зловити жодного порушника.

/Оксана Козуб, контролер громадського транспорту

Буває, коли багато, коли жодного. Дивіться: пройшли, перевірили - жодного немає порушника. Всі з квитками, з грошима, з пенсійними/

Згідно із законодавством, штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті встановлений у 20-кратному розмірі від вартості проїзду. Тобто, якщо у тролейбусі проїзд коштує гривню двадцять п'ять, то відповідний штраф становить 25 гривень.

Стрічка новин