Україну Гетьманську в образах сучасних художників відтепер можна побачити у Галереї мистецтв

До нашого міста портрети визначних історичних діячів приїхали із міста Батурина. Усі вони виконані у різних техніках та мають оригінальне авторське прочитання. Хто з українських митців долучився до створення цих полотен, знають наші кореспонденти.

Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка плідно співпрацює з іншими культурними закладами України. Серед напрямків цієї спільної роботи, говорить директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова, – обмін фондовими виставками.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею імені М.Ярошенка

У цьому році, наприклад, наша колекція була представлена у Мистецькому арсеналі у проекті «Велике і Величне» у Російському музеї у Києві. Ми надавали свої роботи в Український національний художній музей Івана Гончара/

А з середини жовтня у Полтавському художньому музеї експонуватимуться твори з Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» м. Батурина. До її склади увійшли 20 робіт сучасних українських митців. Феодосій Гуменюк, Василь Лопата, Володимир Луцак та інші вітчизняні художники представили увазі глядачів свої картини, у яких звертаються до історії та державотворення нашої країни. Зокрема частину виставки складає серія портретів історичних діячів, серед яких Богдан Хмельницький, Пилип Орлик, Іван Мазепа. Щодо останнього, то його зображення у виконанні кількох художників досить різняться. І на це є кілька причин.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею імені М.Ярошенка

Як відомо, портрета Івана Степановича не збереглося в історії. І досі науковці ще не дійшли висновку, як насправді він виглядав. Ми можемо тільки керуватися спогадами, і тому кожен художник має право на власне бачення цієї історичної постаті/

Виставка діятиме у стінах Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка до кінця січня наступного року.

Стрічка новин