В інституті післядипломної освіти обговорювали розробку полтавської моделі школи лідерства

У рамках засідання присутнім презентували книгу про формування лідерської компетенції у навчальних закладах. Чи всі учні можуть стати лідерами за цією моделлю, знають Крістіна Брігіда та Максим Мовсесян.

Лідер – це той, хто веде за собою. Прищеплювати дітям ці навички необхідно з самого малечку, вважають члени спеціальної дослідницької групи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського. Перш за все, говорять останні, лідером можна назвати ту людину, яка є успішною у навчанні, прагне досягти високих результатів у всьому. Таких дітей у класі, згідно з новою моделлю лідерства, у класі може бути кілька.

/Сергій Клепко, проректор з наукової роботи ПОІППО імені М.Остроградського

Дуже шкода, що є розуміння «обмежене лідерство», що це один в групі. Ні, ми виходимо з того, що кожен може розкрити в собі лідерські якості, знайти відповідну галузь докладання зусиль/

На засіданні присутніх ознайомили із навчальним посібником-довідником «Формування лідерської компетентності в школі». У ньому йдеться про те, кого можна вважати лідером, представлені системи лідерської освіти, які вже створені у світі. Утім багато аспектів цього феномену залишаються недослідженими, а отже у педагогів є необмежене поле для діяльності.

/Сергій Клепко, проректор з наукової роботи ПОІППО імені М.Остроградського

Ця книга є імпульсним текстом. У ній багато чого ще немає, але ми сподіваємося, коли члени спеціальної дослідницької групи будуть працювати, кожний за тим напрямком, який обрав, вони зможуть доповнити цю книгу своїми досягненнями, своїми здобутками, своїми роздумами/

Вцілому ж формування учня-лідера має відбуватися не лише у виховній роботі школи та позакласного часу, а й протягом навчальних занять. Реалізація цього завдання потребує створення відповідних методичних матеріалів для педагога. Над цим і працюють члени спеціальної дослідницької групи.

Стрічка новин