Щороку в Україні діагностується 16 тисяч випадків захворювання на рак молочної залози, у світі таких – понад мільйон

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/a9lhsDvagPBJT

У Полтавській області ця захворюваність, як і загалом у країні, характеризується тенденцією до зростання. У рамках Всеукраїнського дня боротьби з раком молочої залози у Полтавському онкодиспасері влаштували акцію «Турбуйся про них». Яка її основна мета, знають наші кореспонденти.

Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та більшості економічно розвинутих країн. З роками спостерігається сумна тенденція до зростання кількості пацієнток, які мають такий діагноз. За 9 місяців поточного року вперше його виявили у трьохсот жінок. Загалом, відзначають фахівці, найбільше у зоні ризику – представниці прекрасної статі після 50-ти. Для них – раз на дванадцять місяців обов'язковий огляд у спеціалістів. Жінкам до 30-ти рекомендовано раз на 5 років відвідувати лікаря-мамолога. Утім, говорять фахівці, якщо раніше діагноз «рак молочної залози» сприймався як вирок, то нині медицина у цьому плані зробила значний крок уперед.

/Орест Вовк, в.о. головного лікаря Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Якщо порівняти той арсенал, який ми мали 10 років тому, і сьогодення, є навіть такий термін у майбутньому, ще років 5-10, і ми перетворимо це захворювання у хронічну хворобу як, наприклад, хронічний бронхіт. Можливо, таке порівняння не зовсім і правильне, але такі світові тенденції є, що рак молочної залози у майбутньому буде розглядатися як хронічна хвороба, тобто, та хвороба, якою ми можемо керувати, а не вона нами/

Тобто, якщо раніше до лікування раку молочної залози був стандартний підхід до кожної жінки, то на сьогоднішній день в практику вводиться індивідуальний розгляд окремого випадка захворювання.

/Орест Вовк, в.о. головного лікаря Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Великим проривом у медицині і онкології світовій та українській у боротьбі з раком молочної залози є імуногістохімічний аналіз. Тобто, кожна жінка не розглядається у тому розрізі, як загал основний, у кожної жінки є окрема пухлина, вона має свій гормональний фактор/

У Полтаві психологічну допомогу жінкам, які після втсановлення діагнозу «рак молочної залози» перенесли відповідну операцію, надають у громадській організації «НАДІЯ Є...».

/Ніна Петренко, керівник ГО «НАДІЯ Є...»

Люди, які є в нашій організації, віддають усе, не шкодуючи ні часу, нічого, щоб поспілкуватися з жінками, щоб вони не почувалися самотньо зі своєю недугою/

До речі, у рамках заходів до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози протягом цього тижня усі бажаючі жінки можуть безкоштовно пройти мамографічне обстеження та огляд молочних залоз у фахівців Полтавського обласного онкологічного диспансеру.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію