На Полтавщині вживають заходів, щоб привабити до нашого регіону якнайбільше туристів

Цього року, як ніколи, область брала участь у Міжнародних туристичних виставках. Про це, а також розвиток транспортної галузі та боротьбу з нелегальними перевізниками йшлося на прес-конференції директора Департаменту інфраструктури і туризму Віктора Шадчнєва.

Нині розвиток туристичного бізнесу області забезпечують понад 220 туристичних фірм, у регіоні створено розгалужену мережу санаторних лікувально-оздоровчих закладів. Досягнення Полтавщині у цій сфері активно демонструють на профільних виставках та ярмарках. Упродовж кількох останніх років змінили концепцію виставкової діяльності: вийшли на міжнародний рівень. Навесні цього року вперше за період незалежності України область взяла участь у Міжнародній виставці «Подорожі і туризм», що проходила у Москві. Про це під час зустрічі з журналістами розповів директор Департаменту інфраструктури і туризму Віктор Шадчнєв. Окреме питання - розвиток транспортної галузі. Адже стан доріг - найбільш болюче питання для держви.

/Віктор Шадчнєв, директор Департаменту інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

Полтавську область із Заходу на Схід перетинає міжнародна автодорога "Київ-Харків-Довжанський". Тут дуже інтенсивний рух транспорту, на території області протяжність дороги - 268 км. У 2010 році розпочали роботи на відрізку від межі з Київською областю до Лубен. Загальна вартість робіт - понад 493 мільйони грн. Вже виконано робіт на 411 мільйонів/

Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування області - понад 8800 кілометрів, з них 2313 кілометрів - дороги державного значення та 6562 км. - місцевого. Цього року на ремонт автошляхів комунальної власності вже витратили більше 39 мільйонів грн. Це кошти державної субвенції та місцевих бюджетів. Йшлося на прес-конференції і про вирішення транспортних проблем мешканців області.

/Віктор Шадчнєв, директор Департаменту інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

Демографічна ситуація така, що людей більше не народжується, особливо у сільській місцевості, але ж людям їздити треба, проте є такі маршрути, що автобуси порожні, тому ми зараз працюємо над створенням прибуткових маршрутів, виставляємо на конкурс пакети. Будь-який перевізник буде працювати лише у тому випадку, коли його бізнес приноситиме прибуток/

В межах області, наголосив Віктор Шадчнєв, вже майже викорінили таке явище, як нелегальні перевезення. Проте чимало полтавців досі користуються послугами перевізників, які, не маючи відповідних дозволів, здійснюють рейси на Київ та Харків. Лише цього року позбавили ліцензій 58 підприємців, які працюють у цій сфері.

Стрічка новин