14 жовтня увесь православний світ відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/UCHWu_o2gPCQC

Запроваджене воно у Візантії на згадку про чудесне заступництво Пречистою міста Константинополя. Більше про релігійну основу свята, а також про народні прикмети, пов'язані з цим днем у році, дізнавалися наші журналісти.

Пресвяту Богородицю невипадково називають заступницею та покровителькою всього людства. За біблійним переказом, коли місто Константинополь було оточене чужинцями, Божа Мати начеб-то покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі, і таким чином захистила мешканців від неминучої смерті.

/о. Василій, священик

Це свято в першу чергу є для нас прикладом того, що кожна православна людина у цей день повинна прийти в храм, здійснити таїнство сповіді та причастя і, мабуть, просити у Пресвятої Богородиці, щоб вона допомогла в зміні свого духовного життя/

Сьогодні православна церква шанує це свято, говорять священнослужителі. Нині зберігаються певні традиції, пов'язані з Покровою Пресвятої Богородиці.

/о. Василій, священик

Традиційно православна церква вчить, що в цей день треба звернутися до своїх ближніх, допомогти тим людям, які потребують допомоги, в першу чергу милосердя, відвідати хворих і немічних, зробити справи милосердя, оскільки це допомагає людині змінити свою духовну сутність і змінити саму себе/

А в народі ця свято має окремі традиції. На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою: якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо дув вітер із Півночі, – холодною, із Заходу – сніжною. Коли протягом дня вітер змінює напрямок, то й зима буде нестійкою. Якщо на Покрову листя з вишень не опало, зима буде теплою, і якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді.

Українці говорили: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В деяких селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію