У другу неділю жовтня в Україні традиційно відзначали День художника

З 1970 року у Полтаві діє обласна організація спілки художників України. До її складу входять майстри народного мистецтва, живописці, графіки, монументалісти, скульптори. До свого професійного свята митці підготували виставку у Художньому салоні. Експозиція складається із робіт, виконаних у техніці акварель.

Акварель як техніка живопису зародилася ще у третьму столітті у Китаї. Вона вимагає великої майстерності, дозволяє створювати ефект легкості і тонких колірних переходів. Це практично єдина техніка, працюючи у якій, не використовують білил. Роль білої фарби виконує сам папір. Недооціненою називає її полтавський художник-графік Олексій Соболевський. Адже, говорячи про живопис, більшість має на увазі роботи, написані довговічними масляними фарбами.

/Олексій Соболевський, художник-графік

Майже всі відомі живописці працювали з аквареллю: Рєпін, Сєров, Врубель, а також практично всі художники-передвижники та багато майстрів Відродження, італійців/

У Полтаві в техніці акварель працюють одиниці. З-поміж митців, які навчилися працювати з аквареллю на професійному рівні, – художниця Марина Рожнятовська.

/Марина Рожнятовська, художниця

Акварель, вона багатогранна, по-перше, можна працювати з мокрим папером, у техніці аля-прима. Коли працюєш з вологим папером, потрібно приймати рішення швидко, інакше він висохне, така техніка/

Полтавські митці використовують різні прийоми: наносять фарби з чіткими межами, малюють на вологому тлі, додають до акварелі інші фарби. Це непередбачувана техніка, розповідає молода художниця із грузинським корінням Нато Мікеладзе. Ніколи не знаєш, яким буде кінцевий результат.

/Нато Мікеладзе, художниця

Олійними фарбами пишеш, переписуєш, стираєш, а тут не можна цього робити, фарба швидко сохне, треба швидко працювати, в олійному живописі такого немає/

Акварель – одна із найскладніших технік у живописі, тож не випадково до професійного свята – Дня художника – полтавські митці підготували виставку саме у цій техніці, в черговий раз підтвердивши свою майстерність та порадувавши поціновувачів мистецтва.

Стрічка новин