Полтавщина налагоджує співпрацю з республіками колишнього Радянського Союзу

Серед них – і Туркменістан. У Полтавських вишах навчається багато туркменських студентів. Це майбутні лікарі, фінансисти, економісти, фахівці у сфері нафто- і газовидобування. Тож не випадково вже вдруге обласний центр відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов.

Взимку цього року Президент Віктор Янукович побував з державним візитом у Туркменістані. Під час зустрічі з главою Республіки Гурбангули Бердимухамедовим йшлося про співпрацю у торгово-економічній, енергетичній, будівельній і науково-технічній сферах. Саме про реалізацію поставлених главою держави завдань й говорили сьогодні голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко та Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов. Останній зазначив: у ВУЗах Полтави навчається понад пів-тисячі туркменських студентів. Їх, до речі, найбільше з-поміж іноземців, які навчаються в Україні.

/Нурберди Аманмурадов, Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні

Це ж про щось говорить, це може бути якість освіти, прагнення студентів отримати гарну освіту, щоб знайти своє місце в суспільстві/

Посол Туркменістану подякував керівництву міста та області, а також адміністрації вишів за умови, що створюють у регіоні для іноземних, зокрема туркменських студентів.

/Нурберди Аманмурадов, Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні

Ми говорили і відносно промислових об'єктів у Полтаві, які могли б брати участь у народному господарстві Туркменістану, але це, звичайно, вирішуватимемо за підсумками переговорів/

Голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко розповів іноземному гостю про потужні підприємства області, зокрема Крюківський вагонобудівний завод. Конкретні напрямки співпраці визначать пізніше. Поки що ж обмежились загальними відомостями, що стосувались промислового, сільськогосподарського й культурного потенціалу області.

Стрічка новин