В обласній бібліотеці презентували книгу «Найзнаменитіша у Полтаві»

Книгу під гучною назвою «Найзнаменитіша у Полтаві» презентував в обласній бібліотеці член Національної спілки краєзнавців України Валерій Волосков. Присвячена вона історії створення одного з навчальних закладів Полтави - нині Полтавській спеціалізованій школі №3. Що пов'язує з нею автора видання, дізнавалися Крістіна Брігіда і Світозар Хохлов.

Книга «Найзнаменитіша у Полтаві» розповість про історію створення однієї з перших у місті чоловічих гімназій, про найвидатніших учнів, які були її випускниками. Писати, говорить автор видання Валерій Волосков, дійсно було про кого.

/Валерій Волосков, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

Троє випускників нашої гімназії - це Михайло Остроградський - математик, Леонід Глібов - письменник і Михайло Драгоманов - випускники нашої школи. Вони на монетах незалежної України. Більше десяти людей на пам'ятниках і меморіальних дошках/

Валерій Федорович не випадково називає третю школу «нашою», адже він сам колись навчався у цьому освітньому закладі, який закінчив у 1963 році. З того часу, розповідає краєзнавець, у нього залишилися тільки приємні спогади і про однокласників, і про вчителів.

/Валерій Волосков, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

Найкращі враження, якщо з учительського колективу, - Іван Іванович Дяченко. 33 роки пропрацював математиком і директором школи. Він нашу школу високо тримав, вона мала традиції. Всі, хто закінчив цю школу, пам'ятають Івана Івановича тільки з доброго боку/

Працював над цією книгою Валерій Волосков довгих два роки. Говорить: було важко збирати матеріал, адже в архівних документах досить мало відомостей про цей навчальний заклад. Утім жодні труднощі не зупинили автора, і нині Полтава отримала детальне видання про школу з великим історичним минулим. Тепер, говорить пан Валерій, у його планах – створення мемуарних записів про своє життя.

Стрічка новин