У Полтаві прийняли Комплексну програму соцзахисту осіб з обмеженими фізичними можливостями

Розрахована вона на період до 2020 року. Її мета полягає у поліпшенні соціального захисту інвалідів та створенні умов для реабілітації, освіти та інтеграції осіб з обмеженими фізичними можливостями. На презентації нової програми побували і наші кореспонденти.

Міська комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями розрахована на період до 2020 року. Включає вона 5 основних напрямків роботи відповідних соціальних служб.

/Наталія Бондаренко, начальник управління соціального розвитку Полтавського МВК

В першу чергу - це організаційно-правове забезпечення, соціально-побутове забезпечення, надання грошової допомоги. Особлива увага надається реабілітації дітей-інвалідів/

Робота у цьому напрямку вже активно ведеться. Адже два роки поспіль діти з особливими потребами оздоровлюються на морському узбережжі. Крім цього, спеціально для них з червня поточного року у Полтаві активно працює відреставрований Міський центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

У нас у місті Центр реабілітації для дітей-інвалідів - теж у рамках соціальних ініціатив Президента - забезпечити дення перебування таких дітей у відповідних закладах, щоб вони могли отримувати все необхідне для реабілітації, для оздоровлення та спілкування/

Із прийняттям нової комплексної Програми робота набуде системного характеру, переконані її творці. Охоплюватиме вона найважливіші сфери життєдіяльності людей з особливими потребами. Окрему частину міської програми соціального захисту займають питання доступності для таких осіб.

/Ірина Твердохліб, співголова спортивно-фізкультурного клубу інвалідів «Віра»

Це дуже важливо як для загального розвитку, відчуття людиною бути потрібним не тільки у колі родини, а й у тих місцях, де знаходиться інша категорія людей, які не мають проблем з пересуванням, орієнтуванням. Тому ті проекти, які у нас фінансуються з місцевого бюджету, вони дуже важливі для людей з обмеженими можливостями/

Люди з особливими потребами мають не лише безперешкодно пересуватися містом, для них не повинно бути жодних пререшкод і в працевлаштуванні. У Програмі зокрема йдеться про те, що необхідно мотивувати цих осіб до активного життя, трудової реабілітації, тим паче, що центри зайнятості нині уважно працюють над цим питанням.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Ми працюємо над розширенням банку даних вакансій для осіб з обмеженими можливостями, щоб люди мали можливість обрати з чогось, вибрати своє потенційне місце роботи. По-друге, велика увага приділяється профорієнтаційній роботі. Бо саме профорієнтаційна робота є допомогою у тому, як зорієнтуватися, яку професію обрати/

При формуванні Програми, говорять її ідейні натхненники, враховано досвід роботи та пропозиції районних управлінь праці та соціального захисту населення, структурних підрозділів міськвиконкому, Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Полтавського міського центру зайнятості тощо.

Стрічка новин