Сім'я у Решетилівці проживає за неіснуючою адресою

Проживаєте разом із сусідами за однією адресою? Можливо. Та чи можливо, що і ви, і сусіди, живучи у різних будинках, маєте спільну реєстрацію? Сім'я ДмитренкІв із Решетилівки теж думала, що такого бути не може, до того часу, поки не стикнулася із такою проблемою.

У 1989 році сім'я Дмитренків вселилася і була зареєстрована у триквартирному будинку за адресою селище Решетилівка, вулиця Великотирнівська, 10 А, квартира 1, розповідає родина. Свого часу після прийняття відповідних законів про приватизацію житла подружжя звернулося до виконкому та селищного голови з відповідним проханням. Першу заяву мешканці написали у квітні 2007 року.

/Людмила Дмитренко, жителька смт.Решетилівка

Другу ми направили у серпні, повторно, щоб нам дозволили приватизувати квартиру. Кузьменко Володимир відмовив. Порадив звернутися до суду. І з 2007 року по сьогодні наша справа розглядається у судах/

Не розуміють відмови селищного голови і сусуди Дмитренків.

/Ольга Дмитрівна, сусідка сім'ї Дмитренків

Ремонт робили, підтримували житло у належному стані. Чому їм не дозволяють приватизувати - для всіх сусідів це дивно/

У ході розгляду справи у суді виявилося, що будинок, який подружжя хоче приватизувати, вже знаходиться у приватній власності місцевого підприємства, на балансі якого раніше перебували ці споруди. Така ситуація, розповідає адвокат Дмитренків, суперечить наявним документам. Адже не можна безкоштовно передати у власність кілька будинків.

/Юрій Моторний, адвокат

Тут написано про те, що ТОВ «Агротехсервіс» купило ці будинку. Проте це неправда. Відповідно до листа управління майном за підписом начальника Сагайдачного, надруковано, що ці будинки не могли бути внесені в статутний фонд, бо це не передбачено Законом/

Зі сторони підприємства, говорить голова родини Дмитренків, надійшли пропозиції щодо купівлі квартири.

/Микола Дмитренко, житель смт.Решетилівка

Звернувся я до Віктора Івановича з проханням приватизувати квартиру, він відмовив. Запропонував, щоб ми її купили. Ми погодилися. Але так як він з документами тягнув більше півроку, справа не зрушила і до цього часу стоїть на мертвій точці/

З цим запитанням ми звернулися до Юрія Колотія, який, за словами родини, займався продажем квартири. У телефонній розмові чоловік не дав ніяких конкретних коментарів.

/Юрій Колотій

Якщо вони спочатку приходять і кажуть «Ми хочемо придбати», а потім подають позовну заяву в суд, то, напевно, щось в них... проблема/

До того ж виявилося, що квартира сім'ї Дмитренків знаходиться вже за іншою, неіснуючою адресою. Після прийняття виконкомом селищної ради відповідного рішення і виникла така ситуація.

/Людмила Дмитренко, жителька смт.Решетилівка

В залі суду ми дізналися, що наш будинок 10 В. Відразу звернулися в паспортний стіл, щоб ми могли приписатися. Там сказали, що повідомлення селищної ради нам не надходило і ми не можемо вас зареєструвати/

/Юрій Моторний, адвокат

Згідно з цим 227 рішенням, цьому будинку присвоєно адресу «Великотирнівська, 10 В». Є очевидно, що це рішення повинне було негайно, за 1-2 дні, бути направлено, тоді це був паспортний стіл, до паспортного столу щоб громадяни змогли зареєструватися за цією адресою/

Але до цього часу Дмитренки не зареєстровані. Фактично, продовжує Юрій Моторний, у Решетилівці існує два будинки з однаковими адресами. Тобто Дмитренки можуть прийти в інший будинок, в квартиру 1, і вимагати вселення. Або ж навпаки. До них можуть прийти громадяни і вимагати їх виселення. Чому ж протягом шести років ця ситауція не вирішилася, ми запитали у селищного голови Володимира Кузьменка. Посадовець говорить: це питання наразі вирішується.

/Володимир Кузьменко, Решетилівський селищний голова

Рішенння направлено повторно. Ситуація там змінювалася. Змінювалися керівники паспортного столу, міграційної слжуби. Можливо, десь воно і загубилося/

Цією ситуацією, розповідає Юрій Моторний, повинна займатися прокуратура. У телефонній розмові прокурор Решетилівського району повідомив: дізнатися, чи було таке рішення, зараз неможливо.

/В'ячеслав Левицький, прокурор Решетилівського району Полтавської області

Оскільки ГІРФО було перетворено на міграційну службу, всі справи було передано до архіву. На даний час встановити, чи дійсно таке рішення було, немає можливості/

Тому рішення до міграційної служби направили повторно. Що ж до реєстрації громадян Дмитренків, говорить прокурор, то це може зробити тільки власник будинку - підприємство ТОВ «Агротехсервіс». На підприємстві директора не застати, а на телефонні дзвінки протягом двох тижнів чоловік не відповідає.

/Віктор Колотій, директор ТОВ «Агротехсервіс»

Короткі гудки/

У зв'язку з такою ситуацією Дмитренки навіть звернулися до міліції.

/Ярослав Чуйко, заступник начальника слідства Решетилівського РВ УМВС України в Полт.обл.

До Решетилівського райвідділу надійшла письмова заява від Дмитренко Миколи Васильовича та його дружини щодо зловживання владою та посадовими обов'язками Решетилівської селищної ради. Розпочато кримінальне провадження за ст.364, ч.1 ККУ/

Санкція даної статті передбачає арешт до 6 місяців, говорять правоохоронці. Наразі проводяться слідчі дії, після цього буде прийнято відповідне рішення. Селищний голова, в свою чергу, запевняє: він готовий підтримати односельців. Головне, щоб суд виніс рішення на їх користь.

/Володимир Кузьменко, Решетилівський селищний голова

Ми ніколи не заперечували в судах. Так воно і буде. Ми готові навіть, якщо постанова суду буде на користь Дмитренків, відмінити своє рішення на приватизацію, щоб дати їм право приватизувати ці будинки/

Студія «Місто» залишає право за всіма сторонами конфлікту висловити свою думку в ефірі нашого телеканалу з цього приводу.

Стрічка новин