Гроші в іноземній валюті відтепер надходитимуть на рахунки українців гривнями

Нацбанківське нововведення стосується переказів та внесення готівки в межах України. Детальніше – далі у випуску.

Правлінням Національного банку України прийнято постанову «Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України». Відтак, з 16 вересня поточного року ваші переказані чи внесені готівкою долари, рублі та євро автоматично ставатимуть гривнями.

/Алла Гольцева, начальник відділу валютного контролю та ліцензування ГУ НБУ у Полтавській області

Уповноважений банк здійснить продаж на міжбанківському ринку цієї іноземної валюти і на рахунок отримувача будуть зараховані гривневі кошти/

Увага! Правило стосується тільки банківських операцій в межах України. Режим зарахування на поточні рахунки фізичних осіб іноземної валюти, що надходить з-за кордону, змін не зазнав. Нововведення стосується всіх: як резидентів - осіб, які постійно проживають на території держави більше половини минулого року (від 183 днів), так і нерезидентів. Відтепер, щоб переказати чи зарахувати готівкою гроші на чужий рахунок, необхідно оформити відповідні документи.

/Алла Гольцева, начальник відділу валютного контролю та ліцензування ГУ НБУ у Полтавській області

Як раніше, фізична особа може вносити на рахунок іншої фізичної особи гроші, але за наявності доручення, отриманого в установленому законодавством порядку/

Постанова жодним чином не обмежує фізичних осіб у розпорядженні власними коштами в іноземній валюті та не розповсюджується зокрема на операції з валютою, одержаною в порядку спадкування, за договорами дарування, з повернення коштів (помилково перерахованих або надмірно сплачених), з казначейськими зобов'язаннями України та облігаціями внутрішньої державної позики тощо.

Стрічка новин