Вчителі – перші адвокати та порадники для сільського населення

У приміщенні Полтавської обласної ради відбулося засідання Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. З-поміж іншого, її учасники зосередили свою увагу на наданні юридичної допомоги у сільській місцевості, а також відзначили переможців огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи у навчальних закладах.

Переоцінити значення правової освіти для населення неможливо, сходяться на думці члени Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради. Кожна людина має знати свої права та обов'язки. У завданні ж виконавчої влади - за допомогою різноманітних роз'яснювальних заходів збільшити обізнаність населення у цьому плані.

/Володимир Онищенко, перший заступник голови Полтавської обласної ради

Це надзвичайно велика робота - навчити людей правосвідомості і використанню своїх прав. Тому що, ви розумієте, якщо в Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, Лубнах, Миргороді трошки простіше, але й там дуже багато питань, то якщо стосується це 25 районів області, 1800 сіл області, то тут виникає велике запитання/

Правової допомоги громадяни потребують у найрізноманітніших питаннях: оформлення паїв землі, спадщини тощо. Останнім часом робота у цьому напрямку проводиться через заклади культури та освіти. Особливу увагу, вважає очільниця Головного управління юстиції в Полтавській області Тетяна Колотілова, слід приділяти сільським вчителям, які викладають правознавство.

/Тетяна Колотілова, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області

Мій досвід спілкування з учителями сільських шкіл, які викладають історію та право, говорить про те, що саме вони є в більшості першими адвокатами, першими порадниками для сільського населення з питань цивільного права, спадщини, звичайно, з питань трудового права/

Під час засідання також підбили підсумки обласного огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в закладах освіти.

Стрічка новин