Кожна двадцята дитина у Полтаві має хвороби шкіри

На черговій медичній раді полтавські лікарі звернулися до актуальних питань дезинфекції та стерилізації виробів медпризначення та дерматовенерологічних захворювань у дітей. Що стосується обох тем, ситуація у Полтаві наразі не критична, але і не стовідсотково позитивна. Детальніше – далі у сюжеті.

Не вся стерилізуюча та дезинфікуюча апаратура у лікарняних закладах Полтави може забезпечити стовідсоткову стерилізацію.

/Олена Асаул, начальник епідеміологічного відділу Полтавського міськрайонного Управління Головного Управління Держепідслужби

Сучасна епідеміологічна обстановка характеризується складністю, напруженістю і вказує на необхідність удосконалення системи профілактики інфекційних хвороб, серед яких внутрішньолікарняні інфекції займають одне з найважливіших місць/

Згідно з даними моніторингу закладів охорони здоров'я Полтави міськрайонним Управлінням Держепідслужби, у більшості лікарень нашого міста дезинфікуюче та стерилізуюче обладнання виробів медичного призначення вже давно перевищило терміни експлуатації. Вік деякого сягає 20 років, але є і майже 30 річні рекордсмени. Крім того, під час перевірки були виявлені факти порушення медичним персоналом правил стерилізації та дезинфекції. На ці помилки ще раз звернули увагу на засіданні медичної ради. Що ж до заміни застарілого обладнання, головний лікар міста наголосив, що переобладнання закладів охорони здоров'я ведеться, але, на жаль, не такими швидкими темпами, як цього б хотілося.

Радилися полтавські медики і щодо ситуації, яка склалася з дерматовенерологічними захворюваннями у дітей міста. Станом на 1 липня поточного року з 49 тисяч 416 дітей, які проживають у Полтаві, майже кожна 20 має хвороби шкіри, і у другому півріччі, прогнозують медики, ситуації тільки погіршиться.

/Наталія Вінніченко, міський позаштатний дитячий дерматовенеролог

За пів року вона складає по місту 45,7 проміле, але до кінця року захворюваність у нас зазвичає досягає 90 проміле. У структурі захворюваності по дитячим поліклінікам зазвичай займає 2-3 місце/

Навантаження на прийомі у міських дерматологів, зазначає Наталія Вінніченко, перевищує норму. Серед найбільш розповсюджених дерматовенерологічних нозологій у полтавських дітей спостерігаються алергодерматози, зокрема атопічний дерматит, та вірусні інфекційні захворювання шкіри. На останні більшою мірою місцева малеча страждає через низький імунітет. Серед позитивних показників - тенденція до змешення кількості випадків венеричних хвороб у дітей та підлітків. За останні півроку в місті таких взагалі не зафіксовано.

Стрічка новин