Починаючи з 1966-го року у всьому світі 20-го липня відзначають Міжнародний день шахів

Це свято проводиться згідно з рішенням Всесвітньої шахової федерації - ФІДЕ, в яку сьогодні входить 162 країни. За даними федерації, сьогодні інтерес до шахів у всьому світі зростає. Якщо у 2002-му в рейтинг-листку організації було 30 тисяч гравців, то сьогодні - майже 100 тисяч. Крім регулярних турнірів різного рівня у очному режимі, у світі грають і у віртуальні шахи – щодня більше мільйона партій проходять у Всесвітній мережі Інтернет.

Сьогодні на Полтавщині триває шаховий бум. Викликав його останній чемпіонат України з цієї гри - він чи не вперше проходив у Полтаві, зазначає виконуючий директор міської організаціїї федерації шахів Олег Городиський. Це мало дуже велике значення для нашого міста і стало поштовхом для розвитку шахів. Крім того, у Полтаві традиційно проходить чемпіонат міста з шахів - у чотири етапи: відбірковий тур, 1-а, 2-а та вища ліги.

Шахи - традиційно чоловічий вид спорту. Жінок в ньому мало - їх відволікають домашні клопоти. Чоловіки ж мають більше можливостей їздити на турніри, зазначає Олег Городиський. Фінансує турніри та відрядження полтавських шахістів міський та обласний спорткомітети. Інколи гроші на окремі поїздки виділяють спонсори.

Полтава вважається центром України з рішення шахових композицій. Три з чотирьох гравців збірної України в цьому виді спорту - з Полтави. А Федерація шахів України веде спеціальний рейтинг кращих вітчизняних шахістів - від Полтавщини до нього ввійшли 250 людей - першорозрядники, кандидати та майстри спорту. Взагалі полтавців, які серйозно займаються шахами, нараховується близько 10 тисяч. В міському шаховому клубі з молодими талантами займаються два тренери. Взагалі у місті їх 5, але мала зарплатня абсолютно не сприяє популяризації цієї професії, зазначає Олег Городиський. Каже, шахи в Україні поступово розвиваються. Особливо у великих містах - там на них виділяють більше грошей.

Стрічка новин