Семеро неповнолітніх жителів Полтавщини цього року вже отруїлися грибами

І це – тільки початок, прогнозують лікарі. Адже полювання за грибами – у самому розпалі. Які ж наслідки можуть чекати на дітей та як уникнути трагедії – дивіться далі.

Чотирнадцятирічний Владислав проживає в Полтаві. Днями хлопець потрапив до реанімації обласної дитячої лікарні із симптомами отруєння - нудотою та болем в животі. Причина такої ситуації виявилася досить простою. Хлопець з'їв забороненого продукту.

/Владислав, отруївся грибами

З'їв дві ложки грибів. Я багато років їх потроху їв, і було все нормально/

Подібні хворі, розповідає завідуючий реанімаційним відділенням дитячої лікарні Олександр Варяниця, протягом останнього тижня надходять досить часто. Лише за цієї осені від грибів вже постраждало семеро дітей. Минулого ж року в реанімації побувало двадцять двоє неповнолітніх. Три з них мали серйозні отруєння. Та грибний сезон може і розтягуватися у часі, наголошує лікар. Адже зараз, крім свіжих, популярними є заморожені гриби. Саме такими отруївся і Владислав. Взагалі ж гриби, говорить фахівець, бувають різного ступеню отруйності.

/Олександр Варяниця, завідуючий реанімаційним відділенням Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні

Окрім того, що вони можуть мати в собі грибні токсини, гриб може мати екологічні токсини. Якщо ми здаємо гриби в СЕС, то інколи там виявляють пестициди, які перевищують норму у 10 чи 20 разів/

Дітям, звертає увагу батьків спеціаліст, взагалі не рекомендовано вживати гриби.

/Олександр Варяниця, завідуючий реанімаційним відділенням Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні

З якого віку можна давати гриби? Якщо вам шкода вашу дитину, то років до 70 не давайте! Немає тут вікових обмежень. Ну вважається, що до 12 років організм сформований, закінчується формування і можна їсти цю отруту/

Щоб уникнути як дорослих, так і дитячих отруєнь, фахівці Служби з надзвичайних ситуацій активно працюють в цьому напрямі.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди УДСНС у Полтавській області

Зараз ми проводимо роз'яснювальну роботу у місцях продажу та збору грибів. Наші рятувальники обходять, вручають листівки, попереджають про те, що якщо не знаєш гриба - краще його не брати/

Якщо все ж сталося так, що у вас чи рідних спостерігаються симптоми отруєння, необхідно промити шлунок та в найкоротший строк звернутися до лікарняного закладу. Батьки ж Владислава, говорить хлопець, теж дали йому чітку настанову:

/Владислав, отруївся грибами

Щоб я їх більше ні разу в житті не їв/

Стрічка новин