У Полтаві вже вдруге пройшов парад «Полтава вишивана»

Торік у Полтаві започаткували традицію – відзначати День міста парадом вишиванок. Вже вдруге таке свято для полтавців організували виконавчий комітет міської ради та національний педагогічний університет імені Володимира Короленка. Цього разу у дійстві взяли участь понад 3 тисячі людей: учнівські, студентські і трудові колективи, пересічні полтавці, які вирішили приєднатися до учасників параду. Вбрані в українські народні костюми, люди пройшли від Білої Альтанки до Театральної площі, при цьому представники вишів несли вишивані рушники, найдовший з яких – 7 метрів.

Таку кількість людей у вишиванках на вулицях Полтави можна побачити лише напередодні Дня міста. Звичайно, полтавці одягають вишивані сорочки та інші елементи українського народного костюму й на інші свята, зокрема, на День незалежності України. Проте парад «Полтава вишивана» – унікальне видовище. Тисячі людей беруть участь в урочистій ході від Білої Альтанки до Театральної площі. Завершується свято концертно-розважальною програмою, основа якої – виступи учнівських і студентських колективів, звичайно ж, у вишиваному одязі!

/Бліци

- У повсякденному житті ми теж його одягаємо, нам дуже подобаються вишиванки, особливо українські, вони мають такий гарний візерунок!

- Я відчуваю себе, мабуть, трішки козаком, бо це український одяг і він мене надихає!

- Відразу хочеться слухати українські пісні, танцювати українські народні танці, приплив енергії іде, радість

- Другий рік вже беру участь в параді, мені подобається, класно! Це всіх об'єднує, всі співають, багато позитивних емоцій/

Здавна вишиванка вважається символом здоров'я, краси, щасливої долі, родинної пам'яті. Це – оберіг. І досі говорять: «народився у сорочці», тобто є успішною людиною, захищеною від негараздів. Вишиванка зігріває душу, переконаний міський голова Олександр Мамай, а тим більше, якщо це подарунок дорогої людини. Душу мера на параді зігрівала подарована мамою сорочка.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Така кількість людей, учасників! Учасники самі відгукнулись, самі зареєструвались, щоб взяти участь у параді, наступного року учасників буде ще більше, за підрахунками наших організаторів, сьогодні тут понад 3 тисячі учасників/

Наші предки виготовляли елемент українського народного костюму - вишивану сорочку - із домотканого полотна. На межі 19 і 20 століть її почали носити в поєднанні із європейським одягом. Мода на вишиті сорочки зародилася ще у 30-х роках минулого століття, тоді їх одягали не лише селяни, а й партійні керівники. Вдруге українські народні сорочки стали популярними на початку 60-х років, за часів Микити Хрущова. Нині, в незалежній Україні, їх із гордістю носять тисячі наших співвітчизників. Дійство «Полтавщина вишивана» - цьому підтвердження. Родзинкою свята цього разу став гімн параду. Він прозвучав уперше.

Стрічка новин