Про пожежну безпеку населення турбуються не лише рятувальники, а й лісівники

Так всього три незначних загорання сталося з початку року у лісах Полтавщини, тоді як майже 10 років тому їх було більше 350. Про ці та інші напрацювання лісівників регіону розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко напередодні Дня працівника лісу.

Днями лісівники з усієї України відзначали своє професійне свято. Тому ця дата стала своєрідним підсумком діяльності галузі протягом цього року. Полтавщині, розповідає головний лісівник регіону, тут є чим пишатися. Адже за 8 місяців сталося лише 3 незначних загорання лісу на площі дві десятих гектара. Цьому сприяло, наголошує Юрій Тараненко, розуміння як зі сторони населення, так і зі сторони депутатів-обласників, оперативних служб та засобів масової інформації. Крім цього, спостерігається тенденція і до зменшення кількості самовільних рубок.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Ті люди, які хочуть піти в ліс і незаконно зрубати чи для палива, чи для будівництва, - не робіть цього! Краще прийдіть, випишіть законно. Керівники побачать, чи-то прийшов багатий чоловік, чи-то проста людина, бабуся, якій треба допомогти/

Лісові господарства Полтавщини, продовжує Юрій Тараненко, займають передові місця в лісо-степовій зоні України. Так протягом цього року планові завдання в регіоні вже виконані на 103%.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Ми на кожну гривню від держави бюджетних коштів отримали 2 гривні, які поклали в бюджет держави. В нас так іде: зрубали гектар - два посадили; отримали 1 гривню - віддали дві у бюджет держави/

Лише цього року лісівниками Полтавщини, підсумовує Юрій Тарененко, посаджено 1984 гектарів лісу. Із них 1000 гектарів -нових лісових насаджень з'явилися шляхом заліснення земель, не придатних у сільськогосподарському використанні.

Стрічка новин