До Дня міста у Полтаві відреконструювали будівлю пожежного депо разом із годинниковою вежею

До Дня міста полтавцям підготували подарунок: відреконструювали Полтавський Біг-Бен – Каланчу. Багато років цей об'єкт був у занедбаному стані, проте ті часи – позаду. Вже за кілька днів відбудеться офіційне відкриття оновленої будівлі пожежного депо разом із годинниковою вежею. Напередодні урочистостей на місці, яке багато полтавців називають візитівкою обласного центру, побували й наші кореспонденти.

Доля полтавського Біг-Бену – Каланчі – давно непокоїла мешканців міста. Годинник на вежі кілька років не працював. Проходячи чи проїжджаючи повз пожежне депо, полтавці пригадували часи, коли цей об'єкт був візитівкою міста. Нині, після періоду занепаду, Каланчу відремонтували, а циферблат і годинниковий механізм повністю замінили.

/Бліци

- Це символ міста, було дуже шкода, коли вони не працювали, добре, що їх відремонтували, всі полтавці будуть раді.

- Ось так ідеш, подивився, котра година, зручно, молодці!

- Годинник такий гарний встановили! Думаю, скоро будемо чути і бачити, як він працює/

Уже чують і бачать, що годинник на вежі відремонтували, запевняють полтавці, які працюють та навчаються неподалік об'єкту.

/Бліц

Відкриваємо вікна і чути дзвін кожну годину, приємно, що зробили!/

Разом із мешканцями міста щиро радіє, що Каланчу оновили, і Полтавський міський голова.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Ініціатором цього всього була полтавська громада, а я втілив задум. Мені теж приємно, бо повз Каланчу у дитинстві я часто їздив до бабусі і дивився, котра година/

Будівлю пожежного депо разом із годинниковою вежею відремонтували за кошти з міського бюджету.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Ми сьогодні виділили кошти для працівників МНС і вони за ці кошти відремонтували Каланчу. Попри всі чутки, ремонт обійшовся нам у понад 1 мільйон грн./

90 днів біля Каланчі працювали ремонтні бригади. На реконструкцію споруди спрямували 1 мільйон 270 тисяч грн., але освоїли меншу суму. Зекономити вдалося за рахунок техніки. Її не винаймали, використовували ресурси Державної служби з надзвичайних ситуацій.

/Сергій Пругло, начальник Полтавського міськрайвідділу Управління ДСНС України в Полтавській області

В сім ранку буде лунати гімн Полтави, і кожну годину механізм буде відбивати таку ж кількість разів, скільки годин на циферблаті, і так до 9 вечора, щоб пізніше не турбувати мешканців, які знаходяться поруч з будівлею/

Усі зауваження і побажання полтавців з приводу частоти і гучності сигналу, запевнив міський голова, будуть враховані. За новеньким годинником на башті у центрі міста можна буде звіряти усі годинникові механізми: кожні 5 хвилин його роботу контролюватимуть за допомогою GPS-систем і супутникового зв'язку. А після заходу сонця Каланча радуватиме мешканців і гостей ще й своєю підсвіткою. Циферблат, як і увесь механізм, повністю замінили. Зазнали реконструкції і дах, вікна та фасад будівлі. Замість старих у пожежному депо встановили сучасні автоматичні ворота. Говорять, коли зупиняєься годинник – це недобрий знак. Нині ж, коли полтавський Біг-Бен отримав друге дихання, полтавці можуть сподіватися на краще у своєму життя. Офіційне відкриття Каланчі відбудеться 18 вересня.

Стрічка новин