Він малює рушники

Художник по вишивці Григорій Гринь 35 років пропрацював на фабриці "Полтавчанка" в Опішному. Він - автор безлічі неймовірних схем, свої роботи майстер презентував на виставці у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Тут можна побачити близько 80 ескізів схем для вишивання та рушники, які Григорій Гринь вишив сам.

Заслужений майстер народної творчості України з Опішного Григорій Гринь вже звик, що людей дивує його захоплення. Він - художник із вишивки, розробив безліч орнаментів для українських рушників. Григорій Петрович і сам вишиває, здебільшого пастельними кольорами та білим по білому. Така кольорова гама характерна для Полтавщини. Рушники вишиті червоним і чорним, розповідає, традиційно створювали на Київщині і Чернігівщині, а полотна, гаптовані усіма кольорами веселки, - на Західній Україні.

/Григорій Гринь, Заслужений майстер народної творчості України

Фарбували виключно рослинними фарбниками: відваром кори дуба, ольхи, цибулинням, відваром шкарлупи оріха, виходить такий насичений колір/

На виставці у музеї Панаса Мирного Григорій Гринь презентував близько 80 робіт. За рік, розповідає, малює 15-20 рушників. Комп'ютерної графіки не застосовує, це ручна робота. Подивитися на схеми для вишивання і їх втілення на полотні до Опішного, де мешкає майстер, люди приїздять з усієї України.

/Григорій Гринь, Заслужений майстер народної творчості України

Із міста Сміла Черкаської області приїздила ціла експедиція, бабки-вишивальниці десь 7-8 осіб, вони не могли налюбуватись!/

Головне для Григорія Гриня нині – продовження його творчості, утвердження національних ремесел.

Стрічка новин