120 кілометрів проїдуть полтавці велосипедами в пам'ять про тих, хто ціною свого життя наближав День Великої Перемоги

Напередодні Дня партизанської слави учасники велоестафети відвідають визначні місця, пов'язані з воїнами підпілля, у селі Лютенька, хуторі Веселому, Зінькові та селищі Котельва. Сьогодні о 7 ранку від Вічного Вогню патріотів проводжала й наша знімальна група.

У Полтаві пройшов велопробіг в рамках Всеукраїнської Вахти Пам’яті «Пишаймося Великою Перемогою».

/Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА

Перше - це пропаганда здорового способу життя. Ми знаємо, що в суботу відзначають День фізкультури і спорту. Ще до Дня партизанської слави ми проїдемо по історичним місцях, де історики прочитають невеликий екскурс, що було в 41-43 роках/

Стартував велопробіг о 7 ранку покладанням квітів до Меморіалу Солдатської Слави. Цьогоріч більшість патріотів - велосипедисти з досвідом.

/Микола Ярославцев, учасник велоестафети

Ніколи не відмовляємося, беремо участь в ім'я наших отців, дідів, я і сам ледь-ледь десь там застав це діло/

/Айван Семеняк, учасник велоестафети

Я вже приїжджаю сюди другий рік. Цікаво, пізнавально і круто/

До програми велоестафети входять урочистості в основних населених пунктах за маршрутом, відвідування інсталяції партизанського табору у Безвіднянському лісництві та Ковпаківського дендропарку. Всього - близько 120 кілометрів - село Лютенька - хутір Веселий - місто Зіньків - селище Котельва.

/Дмитро Макаров, учасник велоестафети

Якщо людина не підготовлена, то це, звичайно, важко, відстань все ж – понад 100 км., але я б хотів сказати, що це у межах норми для мене/

100 і більше - велонорма і для шісдесятичотирирічного Миколи Ярославцева. Один з найстарших учасників велопробігу ділиться досвідом з новачками та журналістами.

/Микола Ярославцев, учасник велоестафети

Щотижня треба не менше 40 км. накручувати. Це мінімум. Даааааа. А інакше форма втратиться миттєво. Ну на великі відстані/

Середня швидкість, з якою планують їхати спортсмени, - близько 20 кілометрів на годину. До Полтави планують повернутися автобусом цього ж вечора.

Стрічка новин