Сьогодні поряд з міським РАГСом натовп спостерігав за цікавим видовищем: полтавські козаки проводили обряд, який дозволяв одному з їхніх братів укласти громадянський шлюб

Теперішні козаки дотримуються не всіх традицій, принаймні, вони активно одружуються, не ходять у військові походи, не беруть полонених. Але їх діяльність від цього не стає менш цікавою.

Незвичайну картину побачили, ті хто прийшов до міського РАГСу. Полтавські козаки проводили обряд передачі свого побратима у так зване "добровільне рабство". Звичайно, теперішні "вільні люди" хоч і дотримуються певних давніх традицій, але ось від одруження відмовлятися не збираються. Наречений Сергій Сірик пообіцяв перед козацтвом, що після того, як стане на рушник, залишиться вірним організації. Наразі це – не перше таке весілля, щоправда, попереднє було аж 9 років тому.

Серед дорослих козарлюг був і одинадцятирічний Владислав. Таких юних створінь в організації називають джурами. Поки що у нього мало обов'язків, але шаблю тримати його вчать, демонструючи свої вміння. Владислав зізнається, що мріє стати гетьманом.

Козацький обряд проводив отаман Полтави та Полтавської області Сергій Данілов. Останній розповів, що організація налічує більше трьохсот членів, особливу увагу приділяють молоді, мовляв, старійшина виховує собі зміну.

Після завершення офіційної процедури у РАГСі, весілля продовжиться у Котельві: саме там святкувати по-козацьки будуть неофіційну частину весілля.

Стрічка новин