136 полтавських дітей-інвалідів користуються послугами оновленого міського центру соціальної реабілітації

"Діти - майбутнє України". Соціальна ініціатива Президента Віктора Януковича в нашому місті набуває конкретних формза багатьма напрямками, один з яких - забезпечення необхідним лікуванням та реабілітацією малечі з особливими потребами. Вже 3 місяці Полтавський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів активно працює у відреставрованому приміщенні. Результати роботи за цей період та перспективні плани на майбутнє за круглим столом обговорили керівництво останнього, начальник управління соціального розвитку Полтавського місквиконкому, батьки таких дітей та представники місцевих громадських організацій.

136 полтавських дітей з особливими потребами отримають послуги відреставрованого міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

/Тетяна Резютина, мати дитини-інваліда

Центр тільки почав діяти, і почав діяти суттєво. Почав надавати послуги нашим дітям, яких в місті нашому ніколи в житті не було. А що стосується роботи самих реабілітологів, спеціалістів, то це треба тільки "відмінно" ставити. Видно, як люди віддають себе, жодної секунди не відволікаються на каву там, як на інших роботах. Вони повністю з дітьми, а діти дуже важкі/

Діти, які відвідують центр, поділені на 6 основних груп - за віковими та нозологічними ознаками. По дві групи - з ДЦП та захворюваннями нервової системи, ще дві - для аутистів та малечі з синдромом Дауна. У центрі з ними працюють 2 рази на тиждень по 4 години. За цей час діти встигають відвідати 7 різних занять: з педагогічної та психологічної корекції, фізичного виховання, позайматися з логопедом та за індивідуальними цілями, просто поспілкуватися один з одним. Крім того, центр приймає маленьких клієнтів амбулаторно. З ними теж працюють логопед та вчитель-реабілітолог, надаються індивідуальні послуги з фізичної реабілітації.

/Людмила Лисенко, директор міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Це і фізпроцедури відповідні, і масажі, це - теплові аплікації, це і заняття з ЛФК, заняття на тренажерах відповідних/

За допомогою сучасного обладнання Наталія Коркішка допомагає дітям з особливими потребами реалізувати свій фізичний, психічний і соціальний потенціал, поступово інтегрувати у суспільство.

/Наталія Коркішка, фахівець з фізичної реабілітації міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Звичайно, діти потребують віддавати дуже багато енергії - за ними потрібно слідкувати, весь час казати, щоб вони не відволікалися. Працюю я тут пів року, працювати подобається, оскільки сучасне обладнання, добрий зал, колектив/

Вже найближчим часом в колективі центру з'явиться музичний керівник. В перспективі для роботи з дітьми хочуть запросити вчителя праці для працетерапії та гурткової роботи, методиста для вивчення, розробки та впровадження нових прогресивних методів у реабілітаційному процесі та соціального педагога для соціально-побутової реабілітації.

/Людмила Лисенко, директор міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Так як Центр - соціальної реабілітації, то передусім основне його завдання - це соціальна адаптація - можливість пристосувати дитину до нашого повсякденного життя і дати можливість інтегруватися до подальшої освіти в садочки і в школи/

Серед відвідувачів центру вже є діти, які навчаються в школі та відвідують дитячі садочки. Реабілітаційний заклад забезпечує їм підвезення спеціально переобладнаним для інвалідних візків мікроавтобусом.

/Наталія Бондаренко, начальник управління соціального розвитку Полтавського МВК

Дуже багато батьків звертаються, які б хотіли, щоб дітей підвозили на реабілітацію, масаж, в медичні установи. Але як це питання однією одиницею транспорту вирішувати? Тому будемо працювати/

Відтак, питання транспорту на сьогоднішній день - одне з найактуальніших. У центрі впевнені, що полтавська міська влада піде назустріч дітям-інвалідам та допоможе його вирішити!

Альона Вязнікова

Стрічка новин