В обласній бібліотеці презентували книгу Івана Нечитайла "Мар'янська осінь Тараса"

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/4-WkOLxYgPBDW

В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського член Національної спілки письменників України Іван Нечитайло презентував свій черговий творчий доробок - книгу "Мар'янська осінь Тараса". Привітати автора з цієї подією прийшли друзі, колеги та шанувальники таланту митця.

Думками про необхідність боротися за власну волю, за щастя свого народу, за кращу долю для своєї Батьківщини пронизана остання поема Івана Нечитайла "Мар'янська осінь Тараса". Твір днями презентували в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. Назва роботи, пояснює автор книги, пов'язана з місцевістю, де на початку 40-х років 19 століття жив Тарас Шевченко. Тоді поміщик Лук'янович із Миргородського повіту запросив до себе Шевченка як живописця для змалювання портретів усіх членів своєї сім'ї. Художник виконав замовлення, та коли робота була вже закінчена, у пана не виявилося грошей для розрахунку. Тому господарі наполегливо вмовляли свого гостя продовжити перебування в Мар'янському. Пізніше, коли з'явилися гроші, а разом з тим - і плата за портрети, Шевченко звідти поїхав.

/Іван Нечитайло, автор книги "Мар'янська осінь Тараса"

Тут він написав дві поеми - "Сліпий" і "Єретик". Тут написаний післяепілог до поеми "Великий льох" ("Стоїть в селі Суботові")/

Над дослідженням цього періоду життя Тараса Шевченка, наголошує Іван Нечитайло, він працює вже давно.

/Іван Нечитайло, автор книги "Мар'янська осінь Тараса"

Я писав і в 1961 році. Їздив у це село, друкував свій матеріал у районній газеті великобагачанській/

Частину своїх свіжовидрукованих поем Іван Нечитайло подарував відвідувачам Полтавської обласної бібліотеки імені Івана Котляревського.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію