В області воліють, аби взаємодія між споживачами і надавачами послуг була стовідсотковою

Проблемні питання у відносинах полтавців із профільними підприємствами, які постачають у домівки тепло і електроенергію, обговорювали на спільному засіданні громадської ради й Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністації. Зокрема, йшлося про обрахування тарифів, повірку лічильників, стосунки між споживачами і надавачами послуг.

За дорученням Кабміну, громадські ради при місцевих органах влади мають брати участь в обговоренні суспільно важливих проектів. Натхненні наданими їм повноваженнями представники громадської ради при облдержадміністрації взялися врегульовувати взаємовідносини між споживачами газу й електроенергії та підприємствами, які їх надають.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

Для них це новина, вони не звикли, що з кимось повинні спілкуватись, знати думку народу, з яким вони працюють. Ми ж хочемо добитися відкритості, прозорості у встановленні цін, багато звернень громадян, контролюючі органи приходять на повірку, коли їм заманеться, можуть залишити записку : "Ми приходили, а вас не було"/

Взаємодія між споживачами послуг та тими, хто їх надає, припиняється на етапі, коли показники спожитих води, газу чи електроенергії відображаються на лічильнику, наголошували учасники засідання. При виникненні проблемних питань людям важко достукатися до підприємств-постачальників. На ділі споживачі мають багато обов'язків і мало прав.

/Олексій Костенко, заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської ОДА

Окремі проблемні питання, які спричиняють звернення громадян, а ми їх розглядаємо і даємо відповідь, полягають більше в чинних нормативно-правових документах, в рамках яких ці підприємства працюють/

Чимало проблемних питань стосувалися роботи контролерів, які фіксують показники лічильників. Людський фактор, переконані представники громадської ради, слід мінімізувати. Цю функцію має виконувати автоматична система, техніка. Інакше не досягти стовідсоткового обліку спожитих води, газу та електроенергії. Викликав чимало запитань і диференційований підхід до визначення тарифів. Для прикладу: при споживанні до 2,5 тисяч кубічних метрів газу споживачі сплачують одну суму, якщо ж не втиснулися у встановлені рамки, блага цивілізації обходяться значно дорожче. Це не справедливо, переконані ініціатори засідання, такий підхід потребує коригування.

Стрічка новин