Цієї осені Україна має підписати угоду про асоціативне членство у Європейському Союзі

Євроінтеграція - основний орієнтир держави, і Полтавщини в тому числі. Адже наш регіон має торгівельні зв'язки з 26-ма із 28 країн Євросоюзу.

Митний чи Європейський Союз? Такі питання, розповідає директор Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович, сьогодні популярні як серед політиків, так і серед пересічних жителів держави. Та все ж більшість експертів сходяться на думці, що Україна на правильному шляху.

/Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

Немає ніякого роздоріжжя. Україна зробила свій вибір. Це кінцева мета - приєднання і членство в ЄС. І такі кроки і напрями розвитку України - вони закріплені законодавством України/

Безпосередньо це прописано у Законі України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики". Взагалі ж, продовжує фахівець, угода про асоціативне членство обсягом не менше 1000 сторінок підписується на 15 років. І з моменту підписання документу, відзначає Олена Адамович, на Україну чекає зміна моделі розвитку.

/Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

Ця модель, яка побудована в Європі на сьогодні, це найбільш конкурентна і ефективна. І вона не така, як в Україні. То що Україна міняє? Україна міняє соціальну, економічну і політичну систему розвитку країни/

Полтавщина посідає гідне місце серед експортерів до ЄС, говорить Олена Адамович. Адже одна третя місцевих товарів експортуються саме у країни Європи.

Стрічка новин