2500 полтавців з початку цього року скористалися послугами безкоштовного адвоката

Безоплатну вторинну правову допомогу мешканцям нашого регіону, як і решті українців, надають одноіменні Центри по всій країні. Сьогодні представники останнього в Полтавському регіоні зустрілися із слідчими, прокурорами та суддями області, щоб обговорити проблемні питання практичної реалізації залучення державних захисників, зокрема у кримінальному провадженні.

З першого січня 2013 року в Україні розпочали роботу Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Є такий і на Полтавщині. За 8 місяців роботи останнього його послугами вже встигли скористатися понад дві з половиною тисячі громадян. Це - люди, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт, підозрювані у вчиненні злочину, затримані органами дізнання та слідства, заарештовані, які перебувають під вартою, та особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.

/Олександр Дзюбенко, директор Полтавського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Повністю ми зможемо надавати весь спектр послуг, передбачений законом тільки з 2017 року/

Закон вступає в дію поетапно, пояснює Олександр Дзюбенко. Зокрема, станом на сьогодні центри не розглядають заяви від безпосередньо громадян, а працюють тільки зі зверненнями уповноважених осіб - слідчими, прокуратурою, судами. Безоплатна вторинна правова допомога надається поки що тільки в адміністративних та кримінальних справах.

/Світлана Зубарєва, в.о. начальника ГУ юстиції у Полтавській області

З 2014 року планується відповідно і надання правової допомоги в цивільних справах, розширення мережі відповідно цих центрів в області і по Україні/

Чекають деякі зміни щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги і у зв'язку зі змінами у Кримінально-процесуальному кодексі України. Проблемні питання практичного застосування окремих норм останнього у співвідношенні із Законом України "Про безоплатну правову допомогу" та правові підстави залучення захисника у кримінальному провадженні стали темою дискусії відповідних фахівців під час засідання круглого столу. Що ж стосується пересічних громадян, головне - слід пам'ятати: Конституція гарантує кожному українцю право на захист своїх прав та свобод, а держава зобов'язана вам в цьому сприяти.

Стрічка новин